Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Голова облради Михайло Рівіс домовився з власниками іноземних авто про розблокування КПП «Ужгород»

Голова облради Михайло Рівіс домовився з власниками іноземних авто про розблокування КПП «Ужгород»

Голова облради Михайло Рівіс домовився з власниками іноземних авто про розблокування КПП «Ужгород»
ВІДЕО ДНЯ

Після обіду 10 травня у результаті досягнутих домовленостей між головою обласної ради Михайлом Рівісом, керівником Закарпатської митниці, очільників правоохоронних органів, представників прикордонної служби та власниками автівок на іноземній реєстрації на українсько-словацькому кордоні міжнародний пункт попуску «Ужгород», що поблизу обласного центру Закарпаття, розблокований.

За словами активістів, вони запропонували митній та прикордонній службам тимчасово створити у закарпатських пунктах пропуску додаткову смугу для водіїв, які в’їхали до України на транзитних номерах і перебувають під митним контролем, поки запропонований законопроект про так звану «пересічку» не буде прийнятий народними обранцями у Верховній Раді України. Також вони виявили бажання зустрітися завтра вранці з головою ОДА Геннадієм Москалем для подальшого вирішення їх проблем, – повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Реклама

Голова облради Михайло Рівіс, спілкуючись з активістами, наголосив, що Закарпатська облрада неодноразово наполягала змінити правила перебування авто з іноземною реєстрацією на території України та привести вартість їх розмитнення до рівня, який діє у країнах Євросоюзу.

– На численні звернення представників громадськості краю, обласна рада на нещодавній сесії прийняла звернення до парламенту та уряду щодо внесення змін до правил перебування транспортних засобів з іноземною реєстрацією на території України та надіслала зазначене звернення народним депутатам України від Закарпатської області та обласним радам України, – зауважив Михайло Рівіс, додавши: – Все, що в компетенції обласної влади, ми максимально зробили. Останнє слово – за Верховною Радою України.

Реклама

У зазначеному документі наголошується, що Закарпатська обласна рада упродовж останніх трьох років підтримала низку звернень до вищих органів державної влади з приводу необхідності внесення змін до чинного законодавства України з метою лібералізації режиму тимчасового ввезення автомобілів відповідно до вимог ратифікованого Україною міжнародного договору – Стамбульської конвенції від 26 червня 1990 року. В порушення положень Стамбульської конвенції, Державна фіскальна служба фактично припинила оформлення тимчасового ввезення, позбавивши громадян можливості в повній мірі реалізовувати своє право власності, яке полягає у вільному користуванні та розпорядженні об’єктом власності.

Більше того, відтоді, як 5 березня 2013 року було змінено порядок ввезення авто з іноземною реєстрацією та скорочено терміни їх перебування в Україні, зафіксовано чимало випадків, коли до власників авто з іноземною реєстрацією надходять значні штрафи за «український простій». Нехай це і слугує одним із джерел наповнення державного бюджету, однак при цьому держава втрачає набагато більше коштів.

Водночас, існуючі бюрократичні процедури, які навіть не дозволяють вільно використовувати на території України авто, зареєстровані в іноземних компаніях, активізують пошук корупційних схем не тільки при ввезені автомобілів, але й у процесі їх експлуатації. Така ж ситуація спостерігається у всіх прикордонних регіонах України.

Реклама

«З огляду на зазначене, для зняття соціальної напруги, що набуває непередбачуваних проявів (блокування пунктів перетину кордону, перекриття автомагістралей тощо), Закарпатська обласна рада вкотре пропонує розв’язати проблему шляхом невідкладного внесення змін до чинного законодавства, зокрема, в частині збільшення терміну тимчасового ввезення таких автомобілів та приведення вартості їх розмитнення до рівня, який діє у країнах Євросоюзу», йдеться у документі.

Керівник Закарпатської митниці Володимир Колесніков звернувся до ініціативної групи із проханням не блокувати кордон, оскільки це протизаконні дії, за які учасники акції нестимуть відповідальність. А правоохоронці попередили власників авто, які заблокували рух на кордоні, про кримінальну відповідальність за це правопорушення.

Нагадаємо, до обіду 10 травня біля стадіону «Авангард» відбулися збори власників транзитних авто. На зустріч прийшло близько півсотні автомобілістів, а також начальник Закарпатської митниці Володимир Колесніков. На зібрання запросили й народних депутатів України від Закарпаття, та, як повідомляють ЗМІ, жоден із них так і не прийшов.

Тож, активісти вдалися до блокування пункту пропуску «Ужгород», що на кордоні зі Словаччиною. Відтак перед кордоном зібралось понад 50 автівок автівок з іноземними номерами. Автовласники вимагали реєстрації у Верховній раді законопроекту про збільшення терміну перебування на території України на авто, ввезені в режимі транзиту. Також активісти просили виділити на у пунктах пропуску окрему смугу для «пересічників».

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно