Фільми закарпатця В’ячеслава Бігуна номіновано на міжнародному фестивалі «КіноДок»

Життя  16 травня 2016 року, 09:27 488

Нові документальні фільми В’ячеслава Бігуна «Найближчі до Бога» та «Лист Тарковському» відібрано для показу на новий Міжнародний кінофестиваль документального кіно «КіноДок». Про це повідомляють організатори фестивалю, які включили ці стрічки до 20 фільмів-номінантів.

Показ фільму В’ячеслава Бігуна «Найближчі до Бога» стане прем’єрним в Україні. Герої стрічки – внучка Настя та дід Саша з Дніпропетровська, які залишилися на самоті з двох сімей після війни на Сході України: батько Насті добровольцем загинув у Донецькому аеропорті, а відтак за ним в інший світ пішла його мама – дружина Саші. Фільм намагається зрозуміти, що трапилося, чому така доля спіткала забезпечену родину юристів та Україну загалом. Цей фільм – про сімейне жертвоприношення нової європейської війни.

Фільм «Лист Тарковському» – стисле кіно-есе у формі дружнього звернення автора до Андрія Тарковського. На фоні ілюстрацій з різних країн, місць і стрічок, автор розмірковує над питаннями життя і смерті, кінематографу як джерела натхнення і надії. Це вже п’ята кінофестивальна номінація нової стрічки В’ячеслава Бігуна впродовж останніх двох місяців.

В’ячеслав Бігун – кіномитець і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і установах світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом – в Європейському суді з прав людини. Автор більше 500 публікацій. Як режисер, В’ячеслав Бігун відомий такими стрічками, з-поміж інших, як “Серце мами Гонгадзе”, “Мати. В ім’я мільйонів”, “Пенальті правосуддя” та “Її хліб насущний”, які неодноразово відзначалися на українських і міжнародних кінофестивалях.

Фестиваль «КіноДок» проводиться з метою пропаганди неігрового кіно, формування його високого соціально-культурного статусу. До конкурсної комісії кінофестивалю входять Кшиштоф Зануссі (голова журі), Богдан Бенюк, Михайло Іллєнко, Сергій Маслобойщиков та інші. На стрічки очікують перемоги в номінаціях Гран-прі, 1, 2, 3 місця, Приз журі, Приз глядацьких симпатій. Перший «КіноДок» пройде 20-22 травня в Чернігові.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0