Закарпатські правоохоронці ліквідували масові заворушення

Життя  21 травня 2016 року, 14:55 1256 ФОТО

На території Мукачівського полігону «Шипка» всі підрозділи Нацполіції зі всіх районів Закарпаття змоделювали найбільш наближений до реальності варіант ліквідації масового заворушення. До правоохоронців долучилися пожежники ДСНС, вибухотехніки, кінологи та Національна гвардія України, а також патрульна поліція. Під час навчань люди у формі гасили справжню пожежу на лінії зіткнення, підривали піротехніку, стріляли та відпрацьовували тактику затримання правопорушників в натовпі та вилучення цивільного транспорту з місця заворушень.

З самого ранку з Ужгорода в сторону Мукачева вирушила колона спеціалізованої техніки. На полігоні навчання розпочали з практики бойового порядку «черепаха»: перша шеренга лінії оборони змикала щити, тримаючи їх прямо перед собою, а наступні – над головою попереднього ряду, але так, щоб  краї щитів заходили один на один. Таким чином кілька рядів правоохоронців створювали своєрідний панцир зі своїх щитів. У такому положенні відпрацьовували наступ, розблокування доріг, заблокованих транспортними засобами, а також вилучення з натовпу дебоширів для їх подальшого затримання та вивезення з місця події.

«Черепаху» перевіряли на міцність в режимі бою. Правоохоронці ділилися на групи, одні отримували наказ тримати лінію, інші – прорвати оборону.

Одним із найвидовищніших завдань стало гасіння вогню на межі зіткнення, адже пожежники працювали в бойових умовах: на місці заворушень підривалася піротехніка, яка імітувала вибухи гранат, проте всі впоралися з непростими завданнями.

Затим правоохоронці провели показовий виступ, де застосували всі отримані за день знання та навички.

Т.в.о. начальника ГУНП в Закарпатській області, полковник Степан Довгуньрозповів, що таке навчання в складі Національної поліції відбулося перший раз. Його провели для відпрацювання злагодженості дій, вперше в подібних заходах брала участь  патрульна поліція.

«Враховуючи, що ми провели такі навчання вперше, то впевнено можна казати, що результатами ми задоволені. Правоохоронців вчили діяти в важких ситуаціях в рамках чинного законодавства. В майбутньому подібні навчання проводитимуться в міру їх необхідності», – повідомив очільник поліції Закарпаття.

Начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Закарпатській області, полковник поліції Роман Ус, який проводив інструктаж та вишкіл правоохоронців, зауважив: «На навчаннях ми відпрацювали тактику дій, які є крайнім заходом. Участь в навчанні взяло близько 500 чоловік. Під час навчань була нагода подивитися, хто як з ким працює. Кожен особисто відчув плече товариша. Крім того, до зазначених занять були задіяні деякі нові тактики, які будуть використовуватися надалі та вдосконалюватися на майбутніх навчаннях».

«Сьогоднішнім навчанням я б поставив оцінку «відмінно», бо весь особовий склад гарно попрацював. Я думаю, що такі навчання потрібно проводити якнайчастіше, як тільки випадає така можливість», – поділився враженнями від вишколу лейтенант Національної гвардії України Роман Іванюк.

Після всіх навчань на поліцейських очікувала польова кухня, де правоохоронців пригощали гарячим супом та запашним закарпатським чаєм.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0