В Мукачівському районі вирощують озимі культури на площі майже 7 тисяч гектарів
Передові господарства, дотримуючись елементів технологій вирощування, отримують від 40-ка до 60-ти центнерів з гектара та чимало господарств з року в рік отримують низькі врожаї. Причини зниження врожайності криються в багатьох факторах, але основними із них є: зниження родючості ґрунтів, внаслідок недостатнього застосування добрив; недотримання сівозмін, а ще гірше посів озимих з року в рік на одних і тих же площах; посів насінням низьких репродукцій; недотримання строків посіву тощо.
ВІДЕО ДНЯОсобливу увагу виробникам варто звернути на підбір площ під озимі культури.
Не можна виростити навіть середній врожай зернових на кислих ґрунтах, показник кислотності, РН яких нижче 5-ти.
РекламаНеабияке значення при підборі площ під посів зернових культур відіграють попередники і їх удобрення (однорічні та багаторічні бобові трави).
Важливою умовою одержання високих урожаїв є використання для сівби високоякісного насіння та цінних за якістю, перспективних сортів. Для підвищення якості насіннєвого матеріалу застосовують протруювання хімічними препаратами.
РекламаЗ числа сортів озимих зернових занесених до Реєстру сортів рослин України і рекомендованих для вирощування:
- озима пшениця – Лада Одеська, Смуглянська, Панна, Повага, Миронівська-65, Миронівська-66, Перлина Лісостепу, Циганка, Елегія, Веста, Поліська-90, Колумбія та ін.;
- озимий ячмінь – Паллідум-77, Михайло, Росава, Миронівська-87, Основа;
Реклама- озиме тритикале – Поліський-7, Зеніт Одеський;
- озиме жито – Матадор, Харківське – 98.
Строки сівби – оптимальні умови перезимівлі і високу продуктивність забезпечують посіви, які на час припинення вегетації утворюють 2-3 стебла. В умовах низинної частини району це забезпечує посів з 25 вересня по 15 жовтня, у Передгір’ї з 10 серпня по 25 вересня. Крайні допустимі строки – відповідно 25 жовтня і 30 вересня.
Норми висіву встановлюють залежно від попередників, фону добрив, строків сівби, біологічних особливостей сорту з таким розрахунком, щоб мати весною не менше 300 рослин і на час збирання 500-600 продуктивних стебел на 1м².
Прес-служба Мукачівської РДА