Ірина Галай розповіла про жахіття, яке довелось побачити при спуску з Евересту

Життя  22 червня 2016 року, 07:56 3231

Відбулася прес-конференція Ірини Галай, закарпатки, яка перша з українок піднялася на Еверест. Дівчина розповіла про свої досягнення та відповіла на питання журналістів.

"Чим вище ти піднімаєшся, тим складніші умови. Стає менше їжі і води. На великій висоті у нас води не було. Ми пили талий сніг. Та і вода там кип’ятиться дуже довго. На висоті 6400 метрів у нас ще був повар. Його послуги включені у вартість експедиції. А далі їси те, що сам взяв. Це чіпси, цукерки...", – розповіла альпіністка.

Досить важким і тривалим був спуск з вершини, який тривав близько десяти годин. 

"Я бачила тіла, коли ми спускалися. Їх всі там бачать. Мороз все зберігає і вони лежать там багато років. Але їх дуже дорого зняти. Місцеві шерпи часто гинули, коли пробували це зробити. Я навіть думаю, що це такий антураж гори. Якби місцева влада або родичі захотіли, вони могли б організувати якусь спеціальну операцію", – припустила Ірина.

Читайте також: Віктор Бобок про Закарпаття, захоплення альпінізмом та сходження на Еверест

У майбутньому Ірина Галай не планує зупинятися. Каже, що Еверест може, і найвища гора, але не найскладніша технічно. Тому у цьому плані дівчина бачить перед собою ще цілий ряд завдань і викликів. У тому числі хоче отримати золотий льодоруб (альпіністський Оскар) за проходження на Еверест новим скалистим маршрутом.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0