Селевий потік на Рахівщині затопив людські двори та пошкодив мости

Життя  28 червня 2016 року, 10:25 6944 ФОТО, ВІДЕО

Не встигло Закарпаття оговтатись від нещадного граду, який тиждень тому пройшовся кількома районами області, а вже в неділю, 26 червня, Рахівський район накрила чергова негода – сильна злива.

Першими про надзвичайну ситуацію повідомили рятувальники. В районі с. Луги, Рахівського району, сформувався інтенсивний місцевий стік з потужними селевими потоками, який за рахунок захаращеності відходами лісу та побутовим сміттям спричинив підтоплення прибережних смуг та 33 дворогосподарств в населених пунктах району, а саме: с. Луги (підтоплено 23 дворогосподарства, з них 15 житлових будинків, частково пошкоджено 2 мости), с. Богдан (підтоплено 2 дворогосподарства, з них 1 житловий будинок), с. Видричка (підтоплено 8 дворогосподарств).

Для розчищення русел гірських потічків було залучено 13 одиниць техніки та 35 чоловік ДП Рахівське ЛМГ. Від 3-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Рахів залучено 1 одиницю техніки та 7 чоловік особового складу.

За інформацією У ДСНС України у Закарпатській області, внаслідок негоди було знеструмлено 4 населені пункти Рахівського району, а саме: с. Розтоки, с. Видричка, с. Богдан, с. Луги. Загиблих та травмованих внаслідок негоди немає.

Вже трохи згодом почали з’являтись подробиці нищівної стихії. Величезна маса води, що ринула з гір, спровокувала селевий потік, який перекрив дорогу між селами Луги та Богдан, що неподалік Говерли. Річка Біла Тиса вийшла з берегів і підтопила прибережні селянські дворогосподарства.

Наступного дня після проливного дощу очільник Закарпаття Геннадій Москаль відвідав три високогірні села в Рахівському районі, які постраждали від підтоплень – Видрички, Богдан та Луги. Керівник краю оглянув місця підтоплень, поспілкувався з місцевими мешканцями й проконтролював хід відновлювальних робіт.

«Надзвичайна ситуація на Рахівщині виникла через дві головні причини – аномальну зливу (за дві години в горах випала місячна норма дощу) та людський фактор, – заявляє Г.Москаль. – У Лугах, яке найбільше постраждало від стихії, селяни в кількох місцях звузили береги гірських потоків, щоб збільшити свої городи на півметра. У результаті хвиля води, яка ринула з гір, вийшла з берегів і підтопила господарства», – заявив керівник ОДА.

Читайте також: Вода, яка лякає: користувачі соцмереж публікують фото та відео лиха на Рахівщині

«Ще в одному випадку господар поставив через гірський потік, який впадає в Білу Тису, цементний місток із дуже вузьким отвором для води. Лісове та побутове сміття захарастило місток, створило штучну загату, через яку вода вийшла з русла й підтопила селянські хати. Прийнято рішення демонтувати місток, оскільки він може й надалі штучно захаращувати потік. Більшість підтоплень сталася через штучні звужені селянами протоки для води, небажання періодично прочищати потічки і скидання в них лісового та побутового сміття», – додав Геннадій Москаль.

Варто відзначити, що у трьох селах працює 12 одиниць важкої техніки, яка розчищає затори зі сміттям та мокрою глиною біля селянських хат і вздовж доріг. Стихійне лихо на Рахівщині кваліфікується, як надзвичайна ситуація природного характеру локального значення. Допомога на відновлювальні роботи виділятиметься на рівні районного бюджету.

У соціальних мережах користувачі обговорюють ще одну причину катаклізму. Люди впевнені, що наслідки негоди були б набагато меншими, якби не було такого безжального винищення лісу. Саме вирізка хвойних та листяних дерев призводить до того, що все частіше з гір сходять селеві потоки, які завдають значних руйнувань.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0