В Ужгороді визначать автора майбутнього пам’ятника, що увічнить полеглих бійців АТО

Життя  29 червня 2016 року, 18:50 597

Відкритий конкурс на найкращий проект пам’ятника особам, які віддали життя за Україну під час проведення АТО, підходить до свого логічного завершення.

Нагадаємо, що з 13 лютого по 13 травня 2016 року всі охочі професійні скульптори мали змогу представити на розгляд компетентного журі свої пропозиції з урахуванням вимог конкурсу, що були оприлюднені управлінням культури ОДА через офіційні ЗМІ області, – зазначає управління культури Закарпатської ОДА.

Зрештою, свої проекти надали Василь Олашин, Василь Роман та Михайло Белень. Планшети та макети з авторським баченням концепції майбутнього пам’ятника всередині травня впродовж тижня експонувались у фойє будівлі облдержадміністрації із тим, аби зацікавлені темою фахівці, журналісти та представники громадськості могли ознайомитися з конкурсними проектами.

Після, 19 травня, відбулося засідання журі відкритого конкурсу, в підсумку якого було вирішено продовжити роботу над удосконаленням проектів у тому ж складі авторів, але вже з урахуванням конкретного місця розташування майбутнього пам’ятника на Пагорбі Слави.

Сьогодні ж, 29 червня, відбулась презентація проектів безпосередньо на місці їх можливого встановлення у присутності не тільки авторів і членів журі, а й представників мистецької спільноти Закарпаття та громадських організацій учасників бойових дій в зоні АТО. Побачене члени журі детально обговорюватимуть уже на завтрашньому засіданні, за висновками якого і визначать переможця конкурсу.

З переможцем буде укладено угоду про встановлення пам’ятника, для володаря другої премії передбачена грошова винагорода у розмірі 10 тис. грн, а за третє місце – 6 тисяч грн.

Оголосять переможців уже в п’ятницю, 1 липня, в залі засідань облдержадміністрації (пл.Народна, 4, ІІІ поверх, каб.313), де об 11:00 стартує круглий стіл "Скрижалі пам’яті Срібної Землі", присвячений проблемам пам’яток культурної спадщини Закарпаття.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0