В Ужгороді немає жодного облаштованого місця для плавання

Життя  3 серпня 2016 року, 08:42 594 ВІДЕО

Купальний сезон в розпалі. В Ужгороді охочих поплавати вистачає, та є одна проблема – ніде купатись. Уж – гірська річка, а законодавство України забороняє купання в гірських річках. В обласному центрі Закарпаття немає жодної обладнаної зони для купання.

«Безпосередньо в місті Ужгороді місць для плавання немає. Та територія зони відпочинку біля води є. Біля філармонії були вжиті певні заходи. Вода підведена в кабінки, тож ужгородці можуть прийняти душ, переодягнутись і відпочити біля води можуть. А от у воді ні», – каже Сергій Дмитриїв, заступник начальника відділу оборони і мобілізаційної роботи.

Нестабільний рівень води, відсутність пологого спуску та неможливість постійного дослідження дна водоймища – причини, які унеможливлюють обладнання зони для купання в гірських річках. Єдиний спосіб безпечного плавання в Ужгороді – шукати платну альтернативу у вигляді приватних басейнів.

«Зараз багато є критих басейнів. Так, це трохи дорого, але діти до 6-7 років займаються безкоштовно. Тож краще бути впевненим у безпеці дитини», – стверджує Сергій Дмитриїв, заступник начальника відділу оборони і мобілізаційної роботи.

Купання в гірських річках є небезпечним. Це засвідчує і статистика. Цьогоріч в Закарпатській області вже зареєстровано 20 летальних випадків внаслідок купання в необлаштованих місцях.

«Люди купають в стихійних місцях. Переважно, це гірські річки, які мають швидкоплинну течію. Міняється русло, міняється дно. Взагалі люди, не знаючи умов цієї водної артерії, йдуть купатися. Тому стаються такі прикрі випадки», – мовив Федір Філіп, начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи управління ДСНС України в Закарпатській області

За прогнозами гідрометеоцентру купальний сезон в Ужгороді триватиме ще щонайменше місяць.

«Серпень себе характеризує, як сухий місяць і очікується, що опадів буде майже норма, а температура буде на 1-2 градуси вища від середньої багаторічної температури. Отож, літо продовжується, та на спеку очікувати не слід», – зауважив Василь Манівчук, начальник Закарпатського обласного центру з гідрометеорології.

Облаштувати місця для плавання в Ужгороді можливо, але це коштуватиме величезних грошей, кажуть фахівці. Доти ж рятувальники наголошують: аби уникнути біди, варто утримуватись від купання в незнайомих місцях, не заходити у воду напідпитку, купатись поруч з іншими відпочивальниками та ні на мить не залишати дитину без нагляду дорослих.

Джерело: Ужінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0