Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Хустщині зафіксували рекорд: під час "Пинтя Фесту" закарпатці зварили найбільшу дзяму в Україні

На Хустщині зафіксували рекорд: під час "Пинтя Фесту" закарпатці зварили найбільшу дзяму в Україні

На Хустщині зафіксували рекорд: під час "Пинтя Фесту" закарпатці зварили найбільшу дзяму в Україні

27 серпня у Велятині вдруге пройшов фестиваль «Пинтя Фест».

ВІДЕО ДНЯ

Неординарно, насичено та колоритно на святі розважалося не тільки мешканці Хустщини, але й гості з різних куточків області.

Глядачі мали можливість насолоджуватися виступами артистів на двох майданчиках: на малій сцені радували присутніх творчістю народні та самодіяльні місцеві колективи («Молодички», «Цімборики», «Синьогори», вчителі та вихованці Велятинської ДШМ, а також вокаліст Василь Полажинець), а на іншій, на центральній – відомі гурти.

Реклама

Крім того, фестиваль мав ще й благодійний характер. Кожен, хто придбав лотерею, зміг не тільки виграти один з подарункових сертифікатів, але й зробити посильний внесок у добру справу, адже організатори збирали кошти на придбання кардіографа для Хустської районної лікарні.

А ще – народні умільці презентували на фесті свої роботи: як із дерева, так із різних природних матеріалів, квітів, епоксидної смоли, різні сорти мила, ґаздині ж – пропонували усілякі домашні наїдки, лікарські рослини, дари лісів та закарпатське вино і мед.

Реклама

Почалося ж свято із відкриття термального кювету із оригінальною назвою «Криниця» Пинті». Під час урочистого дійства ведучі Ярік Русанюк та Славко Кошан розповіли присутнім легенду про опришка, який пострілом гармати зруйнував Хустський замок, твердиню, яку, до речі, не могли захопити свого часу ні турки, ні татари. Тож окрасою урочистої миті стали три постріли з дерев’яної гармати, розташованої неподалік пам’ятника Велету – засновнику села.

Відтак учасники свята перемістилися до величезної посудини зі стравою, яка вважається гордістю населеного пункту.

– Велятинська дзяма – це страва, без якої у селі не обходиться жодне весілля, жодні хрестини і жодна урочиста подія. Її готують на основі бульйону зі сметаною. Тож нам спало на думку розповісти про неї всій Україні, встановивши рекорд із найбільшої кількості приготованого супу. До речі, навіть у Хусті не розуміють, що таке дзяма, – розповів Василь Комішак. – Наші предки казали, що вона – головна страва, яку можна їсти після закінчення посту. Ще одним наїдком, який полюбляють велятинці є квасоля, або по-народному «пасуля мачати».

Реклама

Тож керівник національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова зафіксувала рекорд – 5 862 літри звареної дзями, на яку було використано 260 літрів сметани. Вона вручила пану Василю сертифікат і щиро привітала його з успіхом.

А кухарки, у свою чергу, люб’язно поділилися секретами приготування страви, яку почали варити ще на світанку, із шостої години.

– На дзяму ми використали 160 курей. Зварили бульйон, у який додали петрушку, моркву, сіль, спеції та заправили сметаною, – наголосили Марія Кіндрат та Марія Шак.

Між іншим, охочих скуштувати наїдок було чимало. Пригощали ним велятинські господині гостей із великого казанка, тому дзями вистачило на всіх.

Цікаво, що за підтримки ГО «Фойта» на фесті пройшло й чимало неординарних розваг, зокрема, конкурс із поїдання гарбузів, перетягування канату, акція свята кольорів «Холі» – битва фарбами тощо. Діти ж разом із митцем і аніматором Віктором Штефуцою охоче пробували мистецькі здібності під час майстер-класу малюнку на воді та гри «парафінові ручки».

Відтак почалася безпосередньо головна частина фестивалю. Присутніх привітали Велятинський сільський голова Жанна Микитюк, один з кращих авторів закарпатського гумору Павло Чучка, кандидат соціологічних наук, директор Карпатського центру полінгових досліджень, заслужений працівник туризму Федір Шандор та інші.

Утім кульмінацією дійства став виступ відомих колективів: «Pur:Pur» із Харкова, «Чаламада» з Виноградова, “Дуже Нормальний Колектив” із Нижнього Селища, а також «ВВ» (Воплі Відоплясова) із Києва. Саме на появу на сцені Олега Скрипки глядачі чекали найбільше.

Реклама

Сьогодні ж на фесті тішитимуть краян чудовими піснями «Rock-H», «Торнадо», «Иной мир» і «Таймер».

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно