Влада Закарпаття намагається зберегти єдиний гірський в Україні аеропорт «Ужгород»

Життя  29 серпня 2016 року, 14:47 681

На розгляд депутатів облради вноситься проект рішення про внесення змін до Програми підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Ужгород" на 2013-2016роки.

Адже одним із пунктів "Стратегії розвитку Закарпатської області до 2020 року" визначено завдання щодо модернізації Ужгородського аеропорту, – стверджує прес-служба Закарпатської облради.

На сьогодні у летовищі реалізуються заходи проекту "Реконструкція міжнародного аеропорту "Ужгород". Перша черга" за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з обласного бюджету. А саме: реконструкція огорожі території аеропорту – бюджет проекту складає 8715, 733 тис.грн.; капітальний ремонт будівлі ТП-2, Вогонькова підстанція аеропорту – 387,98 тис.грн; капітальний ремонт будівлі ВОХОР аеропорту – 822,571 тис.грн; капітальний ремонт будівлі накопичувача (термінала) аеропорту – 928,447 тис.грн.

За всіма проектами фінансування: Державний фонд регіонального розвитку – 9760,0 тис.грн.; обласний бюджет – 1094,731 тис.грн. Всього – 10 854,731 тис.грн.

Відповідним рішенням обласної ради від 5 січня 2016 в обласному бюджеті передбачено видатки на співфінансування реалізації зазначених проектів у сумі 1095,0 тис. гривень.

Перелік зазначених об’єктів та фінансування їх реалізації затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 432-р "Про внесення змін до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2016 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, у тому числі тих, що фінансуються з метою погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2016 року".

Для подання на конкурсний відбір інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році змінами до програми передбачається реалізацію проекту з капітального ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому на загальну суму 13150,0 тис.грн.

У зв’язку із припиненням з 6 червня поточного року виконання регулярних авіарейсів з аеропорту "Ужгород" для забезпечення фінансової підтримки, у тому числі для погашення заборгованості із виплати заробітної плати, оплати за спожиті комунальні послуги та енергоносії, інших першочергових видатків для забезпечення безперебійної роботи комунального підприємства, збереження трудового колективу авіапідприємства збільшено видатки на зазначену мету.

Крім того, у зв’язку із введенням обов’язкового проходження навчання керівників аварійно-рятувальних робіт та персоналу ВОХОР для проведення контролю працівників аеропорту на авіаційну безпеку збільшено видатки за заходом потреби – проведення навчання персоналу аеропорту.

Необхідно зазначити, що загальний обсяг фінансування заходів на 2016 рік, визначений у Програмі, відкориговано у межах загального фінансування дії Програми і його проведено за рахунок перерозподілу фінансування між заходами, у межах визначених видатків.

Внесення пропонованих змін до Програми дасть можливість реалізації зазначених заходів, а відповідно – створить умови для  підвищення  рівня безпеки авіаперевезень та сертифікаційної придатності інфраструктури аеродрому, поліпшить якість надання послуг пасажирам.

На сьогодні підприємство неспроможне самостійно забезпечувати утримання та розвиток інфраструктури аеропорту. Функціонування аеропорту "Ужгород" потребує постійного підтримання його в належному стані, виконання вимог безпеки авіаперевезень та сертифікаційної придатності.

Фінансова і правова підтримка обласної державної адміністрації та обласної ради дає можливість уникнути припинення діяльності єдиного в області авіапідприємства, що є складовою авіаційної галузі України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0