Рятувальники Закарпаття підбили підсумки роботи за 9 місяців
6 жовтня у на базі Хустського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області відбулася нарада по підсумкам роботи Управління та його підпорядкованих підрозділів за 9 місяців поточного року. Головував на нараді начальник Управління Роман Гудак.
ВІДЕО ДНЯПід час заходу було проаналізовано роботу підпорядкованих підрозділів з питань реагування на надзвичайні ситуації, обговорено стан організації державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, ситуацію, щодо організації роботи по зміцненню дисципліни, ведення індивідуальної, виховної роботи в підрозділах області та заходи щодо її покращення, стан утримання матеріально-технічної бази підрозділів області тощо, – повідомляє У ДСНС України в Закарпатській області.
Підбиваючи підсумки за 9 місяців 2016 року начальник Управління Роман Гудак зазначив, що відповідний період ознаменувався для підрозділів пожежно-рятувальної служби досить непоганими результатами. Так, в області на 44% (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року) зменшилась кількість пожеж та на 21 % загиблих у вогні людей.
РекламаЯкщо говорити мовою цифр, то в краї сталося 1099 пожеж, а це майже вдвічі менше ніж за аналогічний період минулого року - 1960. На пожежах загинуло 18 краян, проте вогнеборці зуміли врятувати 41 особу, серед яких двоє дітей.
За звітний період на території Закарпатської області виникли три надзвичайні ситуації: дві природного й одна техногенного характеру. Також, зафіксована 301 некласифікована надзвичайна подія: серед яких ДТП, до ліквідації наслідків яких залучались рятувальні підрозділи, пошуки загублених туристів, виявлення ВНП, утоплення тощо.
РекламаЗокрема, піротехніками здійснено 94 залучення, під час яких виявлено та знищено 4 тис. 758 одиниць вибухонебезпечних предметів. Підрозділи гірської пошуково-рятувальної частини 153 виїжджали на пошуково-рятувальні та аварійно-рятувальні роботи, під час яких було врятовано 173 особи, з них надана невідкладна медична допомога 133 потерпілим туристам та відпочиваючим. Зменшилася в області й кількість загиблих на водних об’єктах. Так, з початку року на воді загинули 23 особи, за аналогічний період 2015-го втопилось 36 осіб (зменшення – 44%).
Попереду осінньо-зимовий період під час якого, як підтверджує багаторічна статистика, крива пожеж знову поповзе доверху. За правило, оселі громадян горітимуть через несправність електромережі, пічного опалення, необережне поводження з вогнем та паління в ліжку. Тож зараз серед пріоритетних завдань оперативно-рятувальної служби Закарпаття є запобігання пожежам у житловому секторі та проведення профілактичної роботи у цьому напрямку із населенням. Окрім питань пожежної безпеки присутнім було наголошено на постійному моніторингу погодних умов та готовності до реагування на надзвичайні ситуації, що можуть виникнути внаслідок їх погіршення.