Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер відвідала Мукачево
Міський голова Мукачева зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Австрії в Україні, яка з робочою поїздкою перебуває в нашому краї.
ВІДЕО ДНЯНасамперед дипломат побувала на найбільшому підприємстві з австрійськими інвестиціями на Закарпатті – «Фішер-Мукачево». За її словами, вона залишилась приємно враженою роботою підприємства, зважаючи на запровадження на ньому високотехнологічного виробництва. «Це приклад того, як інвестиції з Австрії ефективно працюють в місті, створюючи нові робочі місця та виробляючи якісну продукцію», -–зазначила в ході зустрічі Герміне Поппеллер.
Наразі найбільше в економіку Мукачева інвестовано саме з Австрії - залучено 17 млн 513,6 тис.дол США австрійських інвестицій (або 52,6 % загального обсягу). Одним з найбільших інвесторів є саме українсько-австрійське підприємство «Фішер-Мукачево», – стверджує Мукачівська міська рада.
РекламаАндрій Балога зазначив, що в місті вже працюють потужні міжнародні корпорації – «Фішер», «Флекс» та інші, й міська влада прагне залучити й нових партнерів та пропонує закордонному бізнесу сприятливі умови. Це стосується сплати пайової участі в розвиток інфраструктури, й пільги на сплату оренди землі. «Ми розуміємо, що події в країні суттєво впливають на інвестиційний клімат, проте є бажання й можливості до розширення меж співробітництва», - зазначає міський голова.
Пані Герміне вважає, що місто має потенціал і для розбудови індустріального парку, адже свого часу таким шляхом пішли у Польщі, і це стало поштовхом до розвитку країни.
РекламаВ ході зустрічі було обговорено й запровадження в місті енергозберігаючих технологій, використання відновлювальних джерел енергії. Міський голова зауважив, що місто активно веде політику переходу бюджетної сфери на обігрів альтернативними видами енергії. Цьогоріч вже у 15-ти освітніх закладах працюватимуть котельні на відходах деревообробної промисловості. А загалом, місто одне з перших в країні відмовилося від системи централізованого теплопостачання й перейшло на індивідуальне опалення, що дало свій позитивний ефект.
Торкнулися й питання співпраці у галузі культурної спадщини. В місті є досі чимало об’єктів, які свого часу розбудовували графи Шенборни, і це саме той місток, який нас об’єднує.