Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У Хусті розпочався фестиваль меду та вина «Срібні джерела»

У Хусті розпочався фестиваль меду та вина «Срібні джерела»
ВІДЕО ДНЯ

Сьогодні, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, до Хуста з`їхалися пасічники та винороби з усього Закарпаття, а також із Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини.

У центрі міста над Тисою стартував уже традиційний для осені фестиваль меду та вина «Срібні джерела».

Реклама

Свято проходить у форматі виставки-ярмарку, де всі бажаючі мають змогу скуштувати різні види меду та іншу продукцію бджільництва, продегустувати найвишуканіші вина авторського виробництва, насолодитися різними сирами, придбати сувеніри.

Наразі до послуг хустян та гостей міста близько 5-и десятків виставкових та торгових точок. Звідусіль лунають заклики гостинних продавців скуштувати саме його «продукти сонця» та «напої богів».

Реклама

Наприклад, винороб із с. Завидово Мукачівського району Тиберій Бортек презентує на фестивалі 9 сортів домашнього вина, ексклюзивні настоянки – абрикосову, айвову, медову, малинівку, грушівку, сливовицю, черешнівку тощо. Особливо пишається унікальним напоєм під назвою «Зелений змій». Усміхаючись каже, що це суто жіночий напій на травах із меліси, кропиви, м’яти, зеленої шишки, меду та лимона.

Вдруге на фестивалі презентує свою солодку продукцію львівський пасічник Володимир Ходоковський. Його найдорожчий мед вартує 150 грн. за літр. Пропонує бджоляр і медові винна, серед яких найексклюзивніше – настойка на забрості.

«Особисто я рекомендую придбати відвідувачам сирні делікатеси – сири з різноманітними прянощами, з шинкою, горіхом та ізюмом – усього 12 сортів, а також натуральну, без усіляких домішок вурду. Вона дуже гарно смакує із закарпатським хмільним напоєм», – пропонує пан Іван із Косова.

Реклама

Чималим попитом користується серед відвідувачів осучаснена старовинна Покутська кераміка. Екологічно чистий глиняний посуд, створений за старовинними мотивами, презентують майстри з м.Городенка Івано-Франківської області.

«Ми з дружиною придбали ексклюзивні горнятка для кави. Крім того, що це екологічно чистий посуд, він ще й дуже вишуканий, ручної роботи – тонка різьба по глині. Донечці купили кумедну свистульку у формі равлика», – сказав хустянин Юрій.

До слова, фестиваль триватиме три дні, тож усі бажаючі матимуть вдосталь часу, аби придбати те, що більш до душі, та сповна насолодитися ярмарковими емоціями народних гулянь. Завершится свято меду та вина в неділю, 16 жовтня, нагородженням переможців у номінаціях «Кращий пасічник» та «Кращий винороб».

О 14:00 цього ж дня на центральній сцені Хуста пройде творчий звіт народного мистецтва «Майстри мистецтв – Вам, хустяни», о 16:00 – концертно-розважальна програма.

Організатори фестивалю: Хустська міська рада та спілка пасічників «Нарцис». Основною метою свята є відновлення та популяризація виноградарства та пасічництва у краї.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно