Львівський суд зобов’язав Вільховецьку об’єднану громаду профінансувати медичні заклади другого рівня

Життя  10 листопада 2016 року, 09:18 686

У середу, 9 листопада, Львівський окружний апеляційний суд розглянув адміністративний позов Закарпатської облдержадміністрації до Вільховецької об’єднаної територіальної громади (ОТГ) в справі фінансування медичної галузі. Нагадаємо, що Вільховецька ОТГ всупереч бюджетному законодавству відмовилася виділити отримані з Державного бюджету кошти в Тячівський районний бюджет для фінансування медичних закладів другого рівня.

У вересні цього року Тячівський районний суд зобов’язав Вільховецьку ОТГ діяти в рамках закону, але оскільки на постанову було подано апеляцію, справа потрапила на розгляд Львівського окружного апеляційного суду. Участь у засіданні взяв Геннадій Москаль, – повідомляє офіційний сайт очільника Закарпаття.

– Суд визнав незаконним і нечинним рішення Вільховецької ОТГ «Про бюджет на 2016 рік» зі змінами й доповненнями, які приймалися протягом 2016 року, і зобов’язав Вільховецьку ОТГ в місячний термін прийняти новий бюджет з урахуванням витрат на медичні заклади другого рівня, – зазначає голова ОДА.

– Оскільки власних медзакладів другого рівня ОТГ не має, її мешканці лікуються в Тячівський райлікарні, Тячівській районній поліклініці та Нересницькій дільничній лікарні (яка має статус медзакладу другого рівня). Протягом місяця Вільховецька ОТГ зобов’язана в повному обсязі профінансувати цим закладам лікування своїх мешканців. Кошти (не більше 5,3 мільйона гривень) підуть  із медичної субвенції, яку ОТГ отримала з Державного бюджету на медичну допомогу другого рівня. Постанова суду вступила в законну силу з моменту проголошення. Хочу підкреслити, що «самодіяльність» керівництва Вільховецької ОТГ дискредитує саму ідею децентралізації в Україні, і мені дуже шкода, що дотримуватися закону об’єднану громаду доводиться через суд.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0