Чоловік підкопував в Ужгороді гору, на якій розташовані греко-католицький собор, замок та інші споруди історичного центру

Життя  11 листопада 2016 року, 13:41 1161

Один із ужгородців звернувся на урядову «гарячу лінію» щодо неправомірного вивезення глини, ґрунту громадянином С. з історичної частини міста від будинку №6 на Замкових Сходах.

Працівники відділу державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради, вийшовши на місце, розглянули звернення і зробили фотофіксацію об’єкта.

Встановили, що С. дійсно проводить будівельні роботи і при цьому підкопує гору, на якій розташовані греко-католицький собор, Ужгородський замок та інші споруди історичного центру, а ґрунт виносить на вул. Фединця. Зафіксовано, що розбита залізобетонна конструкція, яка тримає раніше встановлену підпірну стінку, забирають ґрунт з-під дерева, яке через це може впасти та з-під одноповерхового будинку. З боку сходів роблять другий поверх житлового будинку.

Проектної документації на об’єкт, який розташовано у складних геологічних умовах, немає. Фундаменти, стіни, монолітне залізобетонне перекриття забудовник робить на власний розсуд, немає і конструктивної частини до проекту (армування, марка бетону тощо). Цим призводить до небезпеки сповзання ґрунту та руйнування конструкцій. Підпірна стінка, яка тримає сотні тон ґрунту зверху, робиться товщиною лише до 300 мм з бутового каменю на цементному розчині, що є неприпустимим.

Для виконання будівельних робіт у таких умовах необхідно розробити проект, який повинен отримати експертний висновок. Будівництво повинні виконувати кваліфіковані фахівці.

За виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт забудовника, згідно законодавства, притягнуто до адміністративної відповідальності. Постановою №8 від 30.09.2016 року накладено штраф на 6,8 тисяч гривень. Приписом відділу ДАБК громадянина зобов’язано будівельні роботи зупинити, відповідно до містобудівних умов та обмежень земельної ділянки розробити проектну документацію, пройти експертизу та задекларувати початок виконання будівельних робіт у відділі ДАБК.

Продовження будівельних робіт без розробленого проекту може привести до аварійної ситуації із сповзанням ґрунту значної частини історичної Замкової гори.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Коментарі - 0