Депутати облради погодили надання одноразової допомоги військовим та потерпілим від пожежі

Життя  27 листопада 2016 року, 18:50 438

Днями свої засідання провели комісії: з питань екології та використання природних ресурсів, яку очолює Оксана Біров, а також з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення під керівництвом Михайла Софілканича, в засіданнях яких взяли участь в/п голови облради Йосип Борто та заступник голови ради Петро Грицик.

Комісія з питань екології та використання природних ресурсів вивчила проекти рішень щодо погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердження проекту зон санітарної охорони, дано відповіді на всі листи та звернення тощо, – зазначає прес-служба Закарпатської облради.

На комісії з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення упродовж усього засідання велася жвава дискусія. Так, погоджено надання  одноразової матеріальної допомоги у сумі 10 тисяч грн. колишньому військовослужбовцю, призваному за мобілізацією Михайло Даниличу, який визнаний інвалідом І-групи внаслідок травми, пов’язаної з проходженням  військової служби, та сім’ї загиблого військовослужбовця з Ужгорода Михайла Волянюка у сумі 100 тисяч грн. Розглянули всі заяви потерпілих від пожежі краян та погодили надання їм одноразової матеріальної допомоги по 10 тисяч кожному .

З неабияким інтересом вислухали розробників проекту,зокрема заступника директора департаменту соціального захисту населення Віктора Мацола  з внесення змін до програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018 рр. Цікавились реалізацією рішення про надання матеріальної допомоги важко хворим краянам в рамках цієї програми, оскільки є нарікання людей на складну  процедуру. Він повідомив, що відповідно до затвердженого рішення  облради від 17 березня ц.р. був визначений Порядок, відповідно до якого комісія департаменту охорони здоров’я приймає рішення про необхідність такої допомоги, погоджує його з постійними комісіями  облради з питань бюджету та з даною профільною комісією, та у разі погодження подає клопотання на адресу голови облради або голови ОДА. Вони на підставі отриманих документів своєю резолюцією доручають департаменту соцзахисту населення виплатити таку допомогу. Останній, у свою чергу відповідно до плану асигнувань за даним напрямком, подає документи на оплату в органи держказначейства. Він також інформував, що розмір кошторисних призначень за цим напрямом на поточний рік складає 9943,9 тис.грн.

За на 10 листопада 2016 року департаментом отримано пакети документів на виплату  матеріальної допомоги 85 громадянам.  Документи до виплати не впорядковано належним чином, в багатьох відсутні банківські реквізити, потребують уточнення персональних даних і т. д. На сьогодні подано документи на виплату через банківські установи на картковий рахунок  в органи держказначейства 63 особам на суму 5446,6 тис.грн.  Решта документів опрацьовується.

Відтак пропонувалось спростити цей Порядок та вносили різні пропозиції. Серед таких була і пропозиція розподілити ці кошторисні призначення у рівних частинах між депутатами і нехай вони своєю резолюцією під особисту відповідальність  доручають департаменту соцзахисту населення виплатити таку допомогу заявникам.

Зважено підійшли депутати до пропонованих змін до раніше ухвалених Програми та до нових програм у галузі економіки, туризму, підприємництва, культури і спорту.  Розглянули депутати і низку пропонованих проектів рішень про надра, майно.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0