Головну Новорічну ялинку Закарпаття вже зрубали на Рахівщині і везуть до Ужгорода

Життя  9 грудня 2016 року, 16:12 1664 ФОТО

Головну новорічну ялинку області зрубали в п’ятницю, 9 грудня, в ДП "Ясінянське ЛМГ". Хоча раніше планували зрубати зелену красуню у Рахівському лісодослідному господарстві, але в останній момент захисники лісу все ж таки вирішили зрубати різдвяну красуню в Ясінях, бо вона за віком старша. Екологія Закарпаття понад усе!

Директор Ясінянського лісомисливгоспу Василь Теличук сам особисто керував процесом. "Це добра традиція вибирати в середині грудня в одному з гірських районів краю головну новорічну ялинку області. Зелена красуня, яка засяє на площі Народній – одна з найкрасивіших. Росла вона на висоті понад 800 метрів над рівнем моря. Того року ялинка так само була з нашого лісомисливгоспу. Хочу всім побажати успіхів, здоров’я. Якщо у нас все готово? Поїхали!", – дав сигнал Василь Федорович.

Після новорічно-різдвяних свят ялинка піде на глибоку переробку, адже з її деревини можна виробити якісні меблі або іграшки для малечі. Само дерево висотою 20 метрів та має 85 років. Діаметр стовбура рослини – 0,5 метри, розмах нижніх гілок – 8 метрів. І пахне вона натуральною хвоєю.

За словами начальника охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Закарпатського лісомисливгоспу Івана Палінкаша, головну ялинку вибирали з 6 претенденток. "Відбір проходив за жорсткими параметрами: висота не менше 18 метрів, діаметр на висоті грудей повинен становити не менше 40 см, правильна пірамідальна форма, адже ялина з усіх боків повинна виглядати однаково", – пояснив він.

Сьогодні ялинка була загружена на автівку з причепом та розпочала свій шлях до Ужгорода. Встановлювати її почнуть уже в понеділок.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0