Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Сучасні технології дісталися лісів Рахівщини

Сучасні технології дісталися лісів Рахівщини

Інформаційно-комунікаційні технології приходять в усі сфери життя і діяльності сучасної людини. Беруть їх на озброєння і лісівники. Закарпатські лісівники не відстають від колег і також впроваджують інформаційні системи в лісівничу справу – маркують лісопродукцію спеціальними електронними чіпами. У них закладена вся необхідна інформація про деревину, починаючи від назви лісництва і закінчуючи сортиментами.

ВІДЕО ДНЯ

Закарпатським журналістам розказали про те, як працює система електронного обліку деревини на базі державного підприємства Великобичківське лісомисливське господарство, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатського ОУЛМГ.

Як розказав директор Великобичківського лісомисливського господарства Юрій Сойма, під час розкряжування вся деревина оснащується чіпами, що мають штрих-код. При внесенні номеру штрих-коду у спеціальний електронний термінал – КПК – до нього прикріплюється інформація про породу, сорт, діаметр, довжину колоди та ділянку, на якій її заготовлено. Коли йде відпуск лісопродукції, чіпи скануються, інформація автоматично потрапляє до бази даних лісгоспу, а за допомогою портативного термопринтера роздруковується специфікація на відпущену деревину. Далі рух цієї деревини можна із легкістю простежити по єдиній базі.

Реклама

За словами Юрія Михайловича, найголовнішою перевагою такої схеми роботи є сприяння ефективній боротьбі із незаконними рубками. Хоча система електронного обліку не з дешевих, але вона себе виправдала. Адже цей метод дозволяє відслідковувати рух деревини від лісосіки до конкретного споживача. Контроль ставить перепону незаконним вирубуванням та тіньовому обігу лісоматеріалів. До прикладу, якщо під час її перевезення або використання переробником деревини виникне питання про походження пиломатеріалів, все можна дізнатися, зчитавши інформацію з чіпу.

Джерело: PMG.ua

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно