Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Василь Анталовський з Бобовища за своє вино отримав коня

Василь Анталовський з Бобовища за своє вино отримав коня
53-річний Василь Анталовський із села Бобовище Мукачівського району Закарпаття — винороб у третьому поколінні. Переробляти виноград на вино його навчив батько Григорій. На подвір'ї чути п'янкий...

53-річний Василь Анталовський із села Бобовище Мукачівського району Закарпаття — винороб у третьому поколінні. Переробляти виноград на вино його навчив батько Григорій.

ВІДЕО ДНЯ

На подвір'ї чути п'янкий аромат виноградного соку. У бочках підкисає сусло. Над ним літають мошки. Поряд стоїть дробарка для винограду. Господар одягає сірий робочий фартух. Із підвалу виносить відро синього винограду, засипає всередину. Машина відокремлює ягоди від гребенів.

— Небажано пресувати ягоди з гілками. Бо ті зіпсують смак, нададуть йому терпкості, — розповідає Василь Григорович.

Реклама

Найближчий виноградник — за хлівом. Із будинку виходять донька 28-річна Марина із дітьми Ангеліною, 8 років, та 5-річним Владиславом. Позаду з відром іде дід Григорій, 81 рік. Родина збирає сорт Ізабелла.

— У сезон переробки працюємо зі світанку й до півночі. За день кожен може назбирати по 200 кілограмів винограду, — говорить винороб. — Якщо готую біле вино, суміш одразу пускаю під прес і вичавлюю сік. Для червоного залишаю у теплому місці на два-три дні. Виноградна шкірка надає темного кольору. Аби отримати 100 літрів вина, треба переробити 150 кілограмів ягід.

Реклама

1991-го на 40 сотках городу висадили перші кущі столового винограду.

— Восени його зривали і вивозили на ринок. Але на той час виноград усюди добре родив, була конкуренція. Торг не йшов. Вирішили краще робити вино.

Заводить до підвалу. У прохолодному приміщенні стоять преси для ягід.

Реклама

— Аби добре вибродило, ставлю у підвал з температурою плюс 12–14 градусів. На шостий день сік стає бражкою. На 21-й можна пити молоде вино. Через 56 днів готове.

У дегустаційній залі стоять бочки із сухим, напівсухим і десертним сортами. Василь Анталовський має авторські сорти.

— Щороку пробую створити новий. Серед моїх розробок — десертні вина "Чорний принц", "Біла принцеса", "Монолог душі". "Біла принцеса" має смак липового меду та сухофруктів. При тому, що до вина нічого не додаю. Такий післясмак залежить від кількості сонцеднів.

Наливає в склянку "Чорного принца". Темно-червоне вино густими краплями стікає по стінках. На смак терпке. Виготовив його в серпні. Із яких сортів, не називає, аби не розкрити сімейного рецепта. Позаторік отримав за це вино в подарунок молодого бичка.

— Повіз напій на фестиваль до Мукачеве. 100 літрів у мене розкупили за півдня. Журі визнало, що він унікальний. Ми потім бичка вдома відгодували та продали. Цього року повіз дев'ять сортів вин. За колекцію отримав коня. Продавати його не буду, в господарстві пригодиться.

Каже, його "Чорний принц" допомагає хворим на анемію.

— До мене часто приїздять люди, чиї родичі мають рак крові. Беруть червоні сухі вина, особливо "Чорного принца". Ці сорти виводять з організму радіонукліди та збільшують кількість червоних кров'яних тілець.

Реклама

Найдорожче вино у погребах Анталовського — рожеве десертне "Королівське". Коштує 60 грн за 1 л. Ціни на решту напоїв — від 15 до 50 грн.

Сніжана Русин, Газета.UA

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно