Депутати Закарпатської облради просять Київ виділити кошти на будівництво дороги в об’їзд села Ракошино

Життя  22 грудня 2016 року, 15:49 839

Депутати Закарпатської облради прийняли рішення звернутись до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо фінансування у 2017 році будівництва автомобільної дороги в об’їзд с. Ракошино Мукачівського району.

У зверненні йдеться, що згідно з розробленою на початковій стадії проектно-кошторисною документацією, вартість робіт із капітального будівництва ділянок об’їзду с. Ракошино становила 153,6 млн. гривень, і на сьогодні проектно-кошторисна документація потребує коригування у зв’язку із її застарілістю та необхідністю приведення у відповідність із новими національними стандартами з ціноутворення, якими необхідно керуватись при плануванні капітальних вкладень та фінансуванні будівництва.

 

"Впродовж останніх років депутатським корпусом неодноразово порушувалося перед центральними органами виконавчої влади питання про необхідність передбачення фінансування та продовження будівництва об’їзду с. Ракошино Мукачівського району на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-06 Київ – Чоп.

У зверненнях наголошувалося, що ця автомагістраль входить до складу транспортного коридору №5 та призначена для забезпечення внутрішньодержавних і міжнародних транзитних перевезень. Оскільки автомобільна дорога М-06 Київ-Чоп проходить через густонаселений пункт Ракошино, великий потік транспорту часто спричиняє аварії і навіть з трагічними наслідками, тому будівництво цього об’їзду є надважливим на цій ділянці дороги.

Зокрема, за результатами аналізу даних обліку Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, інтенсивність руху на зазначеному відрізку дороги перевищує норми, допустимі для населених пунктів. Окрім цього, величезна кількість транзитного транспорту, що проходить через с. Ракошино, значно погіршує екологічну ситуацію, негативно впливає на здоров’я жителів села.

Численні скарги жителів с. Ракошино на великий потік транспорту, що наражає їх на небезпеку, а упродовж 2016 року в с. Ракошино сталося 16 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинула 1 особа та 8 травмовано, погіршення екологічної ситуації, нарікання водіїв на ускладнений проїзд в межах населеного пункту, змусили прийняти рішення про необхідність будівництва об’їзної дороги.

Згідно з розробленою на початковій стадії проектно-кошторисною документацією, вартість робіт із капітального будівництва ділянок об’їзду с. Ракошино становила 153,6 млн. гривень, і на сьогодні проектно-кошторисна документація потребує коригування у зв’язку із її застарілістю та необхідністю приведення у відповідність із новими національними стандартами з ціноутворення, якими необхідно керуватись при плануванні капітальних вкладень та фінансуванні будівництва.

За попередніми розрахунками вартість робіт із капітального будівництва ділянок об’їзду с. Ракошино становитиме близько 450,0 млн гривень.

Враховуючи викладене вище, з метою забезпечення вимог безпеки дорожнього руху, ефективного використання транзитних можливостей краю, просимо вжити заходів щодо фінансування у 2017 році з державного бюджету в необхідних обсягах будівництво об’їзду с. Ракошино Мукачівського району на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-06 Київ – Чоп", – йдеться у звернення обласних обранців.

Звернення прийнято на третьому пленарному засіданні п’ятої сесії обласної ради.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0