Закарпатські студенти-медики організували першу в Україні зимову школу "Нові виклики в медицині"

Життя  23 січня 2017 року, 15:29 Ксенія Шокіна 1068

20-22 січня за підтримки асоціації UMSA-Uzhhorod на базі Центру молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок триває перша Всеукраїнська школа «Нові виклики в медицині», якою зацікавилися не лише студенти з інших областей, а навіть лікарі з інших країн.

До Ужгорода приїхали студенти-медики з Київської та Одеської областей. Упродовж трьох днів учасники школи слухають лекції з персоніфікованої, превентивної, предикативної, прогностичної медицини та беруть участь у практичних заняттях в лабораторії — роблять аналізи та призначають індивідуальну дієту. Молодь активно бере участь в обговореннях, ставить запитання лекторам, – йдеться у повідомленні медіацентру УжНУ.

Організувати зимову школу захотіли самі студенти: член асоціації UMSA-Uzhhorod Микола Мізун звернувся до викладачів із пропозицією заснувати першу Всеукраїнську школу, яка вивчатиме мікробіом людини не лише з теоретичного боку — досліджуватиме його на практиці завдяки сучасному обладнанню та необхідним матеріалам. Викладачі охоче підтримали таку ідею, запропонували свою допомогу як у проведенні лекцій, так і в організації заходу.

Поділитися досвідом із молоддю висловили бажання й поважні закордонні лектори — науковці зі Словаччини та Угорщини, а також з Києва.

Співорганізатор школи професор мікробіології Надія Бойко зауважує: «Лектори у нас нестандартні — це лікарі-практики, завідувачі клінічних лабораторій, які паралельно працюють у науково-дослідному центрі як науковці. Вони готові вчитися, набувати нового досвіду, упроваджувати щось нове. Предмет школи — персоніфікована, превентивна, предикативна медицина, яка є найсучаснішою в світі. Не потрібно лікувати хворобу — потрібно запобігати розвитку захворювання, враховуючи особливості організму, імунної системи. Запрошені й професори, кандидати наук з-за кордону та Києва, які займаються клінічною мікробіологією, клінічною імунологією і клінічною генетикою та епігенетикою».

Реєстраційні форми були у вільному доступі в Інтернеті, тож надійшло чимало заявок із інших областей, хоча, на жаль, не всім охочим вдалося приїхати.

Одна зі співорганізаторів акції шестикурсниця Аліна Бігарь каже: «Тут можна здобути знання, які не входять до навчальних програм. Це нові знання у сфері мікробіології та передові технології, які неодмінно стануть учасникам у нагоді».

Окрім навчальної частини, потурбувалися й про дозвілля: у п’ятницю гості побували на екскурсії містом, яку провели ужгородські колеги-медики, в суботу відвідали Ужгородський замок.

Студентка Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (м. Київ) Леся Турук каже, що вже має досвід здобуття нових знань у такий спосіб: «На школах я вже була й раніше. Все, що створюється з мотивацією, бажанням удосконалень, натхненням, є креативним, новим вибухом молодої ідеї, своєрідним синтезом злагодженої взаємодії молодих науковців та досвідчених професорів. Завжди є можливість здобути нові знання, а разом з тим завести нові знайомства та побувати в інших містах».

Після завершення школи учасники отримають сертифікати про її проходження.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0