В Ужгороді до перших пацієнтів вирушила новостворена бригада виїзної паліативної допомог

Життя  24 січня 2017 року, 16:11 1268

У вересні минулого року вперше у місті рішенням виконкому міської ради створили при Ужгородському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги виїзну бригаду паліативної допомоги за місцем проживання «Хоспіс вдома».

До складу команди, яка надаватиме допомогу невиліковно хворим, увійшли 9 фахівців, які пройшли додаткову підготовку щодо надання саме паліативної допомоги: лікар-терапевт, медичні сестри, психолог, соціальний працівник, духівник, водій, диспетчер, – йдеться у повідомленні прес-служби Ужгородської міської ради.

Перед сьогоднішнім першим виїздом привітати колектив із початком роботи, побажати успіхів і терпіння, адже ця робота дуже складна, завітав міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Він запевнив, що міська влада буде намагатися забезпечити «Хоспіс вдома» коштами і всім необхідним. Початково передбачено близько півмільйона гривень. Розглядається і питання про можливість придбання нової машини «швидкої допомоги». Будуть залучати і всіляку допомогу – фінансову та матеріальну, в тому числі і від закордонних організацій, благодійних фондів, волонтерську.

Мер також розповів також, що розглядається кілька місць для побудови стаціонарного міського хоспісу. «Одним із таких місць може бути ділянка трошки вище міської клінічної лікарні. Це було б добре з огляду на те, що поруч – міська та інші лікарні і можна оперативно залучити будь-якого потрібного «вузького» фахівця, надати допомогу у спеціалізованому відділенні».

В Ужгороді зараз паліативної допомоги, тобто в полегшенні страждань, потребують близько 420 пацієнтів. Допомога потрібна і їхнім рідним, адже багатьом із них доводиться залишати роботу, дуже непросто і фізично, і особливо психологічно справлятися з наближенням неминучої втрати близької людини. Саме тому до складу бригади включили також психолога та духівника.

Підтримати недужих морально, переконувати, що хвороба – аж ніяк не покарання, взявся отець Косма, настоятель монастиря святого Антонія. Він зазначає: «Треба, аби важко хвора людина не вважала, що вона для когось є обтяженням, або що вона вже нікому не потрібна. Навпаки – навіть прикута до ліжка людина може ще багато добра зробити. І якщо вдасться це донести до людини, то вона може легше відійти з цього світу».

Головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак каже, що давно мріяла організувати таку допомогу в Ужгороді, вивчала і теоретичний і практичний досвід кількох європейських міст різних країн. Її мрія також – комфортний стаціонарний хоспіс, де можна було б, як за кордоном, не лише позбавляти недужих страждань, а й допомагати їм відволікатися від своїх проблем, займатися чимось цікавим, виконувати їхні бажання, навіть приносити в останні дні життя трошки щастя.

«Хоспіс вдома» також надаватиме безкоштовно в користування (на прокат) медобладнання, необхідне для догляду устаткування. Скажімо, пристрої, інвентар для дотримання гігієни, засоби для пересування (ходунки, костилі, інвалідні візки) тощо. Усе це медики зібрали спільно з волонтерами.

Як зазначено в Положенні про виїзну бригаду, основна її мета – забезпечення максимально досяжної якості життя пацієнта шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та симптомів розладів життєдіяльності, їх адекватного контролю і кваліфікованого лікування та запобігання страждань усіма доступними методами паліативної допомоги, в тому числі із застосуванням сучасних неопіоїдних та опіоїдних анальгетиків, психотропних лікарських засобів і прекурсорів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0