Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На кордоні Угорщини з Україною запрацював перший спільний контактний пункт «Загонь»

На кордоні Угорщини з Україною запрацював перший спільний контактний пункт «Загонь»

На кордоні Угорщини з Україною запрацював перший спільний контактний пункт «Загонь»
ВІДЕО ДНЯ

Сьогодні на кордоні з Угорщиною був відкритий перший для цієї ділянки спільний контактний пункт «Загонь». В офіційній церемонії взяли участь Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко та заступник начальника поліції – головний директор охорони правопорядку Угорщини Жолт Халмоші, керівництво областей по обидва боки кордону, представники правоохоронних та державних органів обох сторін.

Під час виступу керівник українського прикордонного відомства зазначив, що угорські та українські прикордонники досягли високого рівня взаємної довіри та скоординованості дій, – повідомляє Держприкордонслужба України.

Реклама

«Приємно разом дати старт роботі Спільного контактного пункту. Це ще один важливий крок в реалізації домовленостей Президента України та президентів країн «Вишеградської четвірки», – сказав Віктор Назаренко.

У свою чергу заступник начальника поліції – головний директор охорони правопорядку Угорщини Жолт Халмоші під час зустрічі сказав, що «відкритий спільний контактний пункт сприяє і прискорює роботу органів, які борються зі злочинністю, і забезпечує взаємодію та співпрацю правоохоронних органів обох країн протягом 24-х годин доби».

Реклама

Відмітимо, що очільники двох прикордонник відомств підписали протокол про створення на українсько-угорському кордоні в пункті пропуску «Чоп (Тиса) – Загонь» спільного контактного пункту 30 листопада 2016 року, а вже сьогодні він розпочинає свою повноцінну  роботу.

У ході заходу Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко та заступник начальника поліції – головний директор охорони правопорядку Угорщини Жолт Халмоші урочисто перерізали стрічку, тим самим давши старт роботі контактного пункту, та оглянули службові приміщення для роботи персоналу.

«Контактні пункти – це дієвий елемент сучасної комунікації у сфері прикордонної безпеки. А головне вони допомагають нам невідкладно вирішувати питання людей, які законно перетинають кордон», – наголосив Віктор Назаренко.

Реклама

Серед основних завдань, які виконуватиме зазначений центр, є підтримання інформаційної взаємодії та обмін повідомленнями між прикордонниками обох країн, а також забезпечення скоординованості дій під час проведення спільних заходів з охорони українсько-угорської ділянки кордону та протидії протиправній діяльності.

Відмітимо, що протяжність українсько-угорської ділянки кордону становить майже 140 км і проходить він у межах Закарпатської області. При цьому прикордонний контроль здійснюється у 7 пунктах пропуску. Загалом у 2016 році в них оформлено 8,47 мільйонів осіб та 2,42 мільйонів транспортних засобів, що на 19% та 21% більше, у порівнянні з  попереднім роком.

В той же час українськими прикордонниками минулого року припинено майже 400 спроб перетинання кордону за підробленими, чужими і недійсними документами, або без них. Затримано 439 нелегальних мігрантів, виявлено та вилучено товарів на 16,2 мільйони гривень та 99 автомобілів з підробленими і несправними документами, та тих, які використовувалися, як засіб здійснення протиправної діяльності.

Поряд з цим тривала плідна співпраця прикордонних уповноважених. Протягом минулого року ними проведено більше 400 зустрічей, отримано та направлено 540 інформувань з питань співпраці у сфері охорони державного кордону. Серед основних питань, що розглядались були протидія протиправній діяльності на кордоні, забезпечення належного функціонування пунктів пропуску, обмін інформацією тощо.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно