Фотограф Петра Порошенка навчав ужгородців фотографувати

Життя  13 лютого 2017 року, 11:29 941

11 лютого в ужгородському культурно-історичному центрі «Совине гніздо» відбулася зустріч зацікавлених містян з фотографом Михайлом Палінчаком. Виходець з Ужгорода й колишній студент УжНУ сьогодні успішно працює фотографом Президента України.

Сам Михайло суботній захід не хотів називати лекцією – для нього це зустріч, адже так звучить значно цікавіше. Отож на початку зустрічі розповів, як почав займатися цією справою. Батько Михайла також фотограф, він же подарував синові першу камеру, тому пробувати себе в цьому напрямку Михайло почав рано. Проявивши кілька плівок, закинув фотосправу, щоб повернувся до неї пізніше.

Після кількох слів про себе гість запропонував присутнім… найкоротшу історію фотографії. Попередньо зібрав найголовніші, на його думку, дати та світлини й поділився думками про сучасний розвиток цього мистецтва. Не обійшлося й без селфі – і не тільки розповіді про цей новомодний рух, а й такого собі перформансу. Сам поділився спостереженням: при зустрічі з Президентом уже не просять дати автограф, достатньо спільного селфі. До слова, вперше таку «автосвітлину» було зроблено незадовго після старту фотоіндустрії. Як каже Михайло, фотографи швидко зрозуміли, що найлегша модель для світлини – вони самі.

Хлопець вважає фотографію більш ніж зафіксованою миттю – це справжній документ, факт історії. А ще переконує: для цікавих сюжетів не обов’язково їздити далеко. Слід визначитися з темою, що вас цікавить, та пошукати її втілення у своєму краї. На доказ цього Михайло підготував для присутніх фотокниги в друкованому й електронному форматі, що вміщують численні проекти місцевих і закордонних фотографів про Закарпаття, його природу, міста й села, жителів, колорит.

Розмова з Михайлом тривала понад три години. Після першої частини зустрічі, яка стосувалася переважно теорії, присутні могли трохи відпочити й уже за деякий час долучитися до практичного заняття: дізнатися більше про світлини гостя й спитати його думку про свої роботи.

На завершення заходу модератор зустрічі Валентин Кузан подякував Михайлу за розмову й пообіцяв: наступного тижня ужгородцям слід чекати на не менш цікавого гостя і тему.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0