Столичні журналісти в захваті від закарпатського джакузі

Життя  20 лютого 2017 року, 15:45 3014

Популярний всеукраїнський портал опублікував на своїх сторінках розповідь про подорож Закарпаттям. Детально журналісти зупинились на СПА-відпочину, який пропонують у курортному селі Лумшори.

Далі – мова оригіналу.

Ми часто шукаємо нові враження за кордоном, не замислюючись про те, що в Україні є маса неповторних за своєю красою місць. Одне з цих місць – Закарпаття, "земля, наближена до неба", багата унікальними природними ресурсами. Цей край поєднав в собі минуле і сьогодення: самобутню архітектуру, чудову природу і розвинену рекреаційну зону. Закарпатська область є найбільш екологічно чистою зоною в Україні, тому багато туристів їдуть сюди оздоровлюватися. Чисте гірське повітря, хвойні ліси в сукупності з мінеральними джерелами створюють ідеальні умови для лікування і оздоровлення всього організму.

Одним з найпопулярніших видів оздоровлення вважається купання в чанах. 

У невеликому карпатському селі Лумшори й знаходяться найзнаменитіші українські чани. Чан – це велика ємність у формі котла. Стародавні кельти, що населяли Закарпаття, наливали мінеральні або джерельні води у викопані ями, обкладені шкірою тварин. Потім вони закидали туди ж розпечені на багатті камені. Таку процедуру використовували для лікування поранень чи хвороб.

Чан в наш час – це чавунний котел, що підігрівається вогнем на дровах. Вони бувають різних розмірів, в них можуть перебувати кілька людей одночасно. Чан наповнюють мінеральною водою, а під ним розпалюють багаття. Вода поступово нагрівається до 38 градусів.

Купання в чані потрібно чергувати з зануренням у холодну воду в дерев’яній бочці або водоймі. Перепад температур позитивно діє на організм людини і омолоджує шкіру, і ефект значно посилюється. Бажаний час сеансу – 40 хвилин. Ціна процедури: 450 грн коштує сеанс в чані (на загальну кількість осіб).

Завдяки воді, якою наповнюється чан, можна забути про стреси, позбутися втоми, депресії, безсоння та інших нервових розладів. Крім того, поліпшується робота опорно-рухового апарату, оздоровлюються вени, судини, відновлюється нормальний кровообіг. Медики помітили, що регулярне відвідування чана значно знижує ризик простудних захворювань.

Завдяки високій температурі, через пори проникають цілющі компоненти мінеральної води, виводяться з організму шлаки і токсини, шкіра стає гладкою і пружною. При додаванні різних екстрактів в мінеральну воду, ефект процедури може змінюватися.

Чан з сірководневою мінеральною водою

Купання в чані з мінеральною водою, насиченою сірководнем, стимулює імунну систему, покращує діяльність опорно-рухового апарату і надає шкірі пружність.

Чан з натуральним хвойним екстрактом

Відчути заспокійливу властивість хвої можна після купання в чані з натуральним хвойним екстрактом. Хвойні чани зміцнюють захисні сили організму, підвищують імунітет, благотворно впливають на стан шкіри і центральну нервову систему.

Чан із закарпатськими травами

Відчути солодкий аромат закарпатських трав і зцілити душу і тіло краще в чані з закарпатськими травами. Чан подарує відчуття комфорту і блаженства, зніме стрес і очистить тіло.

Чан з пелюстками троянд

Крім естетичної насолоди, купання в чані знімає стрес і покращує настрій. При контакті зі шкірою омолоджує її, роблячи гладкою і шовковистою. І головне – троянда зміцнює імунітет!

Чан з лісовими ягодами

Чан з лісовими ягодами сприятливо діє не тільки на шкіру, але і на весь організм в цілому: зміцнює імунітет, омолоджує організм і знімає стрес.

До речі, в Лумшорах радимо спробувати місцеві настоянки – хрінівку і калганівку, а також ожинове вино. Кухня тут, як і вся закарпатська кухня – настільки смачна, що наїдати зайві калорії абсолютно не шкода.

Оздоровитися, насолодитися прекрасними видами природи і відпочити душею та тілом– черговий привід відвідати Закарпаття. Для того щоб відчути себе в Європі не завжди потрібен шенген.

Джерело: Точка
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0