Цьогоріч на "Варишській палачінті" будуть нововведення

Життя  24 лютого 2017 року, 14:35 2381

У Мукачеві відбулася прес-конференція за участі керівника туристично-інформаційного центру Максима Адаменка, який розповів про підготовку до фестивалю "Варишська палачінта", його програму та цьогорічні особливості.

За словами організатора фесту – це сімейне свято, символічні проводи зими та зустріч весни. "Свято, яке відбудеться вже цими вихідними, орієнтоване на родини з дітьми, адже буде багато змагань, конкурсів, вікторин, естафет, в яких будуть приймати участь і дорослі, і діти. Для переможців ми підготували цікаві подарунки", – розповів Максим Адаменко.

Цьогоріч участь у фестивалі візьме обмежена кількість учасників – 7 ресторанних господарств. Також організатори дозволили в цьому році окрім млинців готувати і відомі закарпатські страви. "Минулого року ми висунули умову для учасників: випікати лише млинці. Однак, туристи хотіли спробувати і традиційний банош, і бограч, і інші відомі закарпатські страви. Ми прислухалися до побажань відвідувачів, тому на фестивалі будуть і м’ясні страви. Та у кожного учасника в павільйоні повинно бути мінімум 4-5 видів млинців. Також у рамках фестивалю буде представлена домашня закарпатська випічка: кіфлики, баники, гомбовці, кьортош колач та продукція місцевих кондитерів", – прокоментував керівник турінфоцентру.

Цьогорічною особливістю свята стане рекорд: найбільша палачінта Закарпаття, який планують зафіксувати в книзі "Рекордів Закарпаття". "Палачінтова композиція буде виготовлена з майже 1000 млинців і полита закарпатським медом. Цю палачінтову вежу випікатиме тільки один кулінар.  У суботу о 15:00 годині ми будемо реєструвати цей рекорд, а потім – безкоштовно пригощати гостей фестивалю", – зауважує Максим Адаменко.

Розважати відвідувачів парку будуть місцеві закарпатські колективи, школярі та студенти демонструватимуть свої таланти, співаки виконуватимуть етнічну музику. Також заплановане і фаєр-шоу. Новизною фесту стане символічне спалювання паперової стіни, на якій гості під час двох днів свята будуть записувати те, чого б вони хотіли позбутися і залишити в минулому.

Також Максим Адаменко зазначив, що "Варишська палачінта" – фестиваль-конкурс, тому спеціальне журі визначатиме найкращого кулінара з випікання млинців. Минулого року ним став мукачівець Ласло Дорі, який зараз мешкає в Будапешті. Цьогоріч він також братиме участь у фестивалі і планує знову здивувати гостей свята.

"Варишська палачінта", як і інші фестивалі в місті Мукачеві, організовується за кошти самих учасників. "Хочу зауважити, що всі свята, які організовує турінфоцентр Мукачева відбуваються на засадах самоокупності, тобто за рахунок самих учасників, які беруть у ньому участь. Це не завжди легко, тому про якусь прибутковість говорити зарано. Однак, гроші з місцевого бюджету на проведення фестивалів у місті ми не використовуємо", – зауважив Максим Адаменко.

Наприкінці прес-конференції організатор фестивалю розповів, що на території парку виставлятиме свої вироби центр соціально-психологічної реабілітації дітей-інвалідів, який знаходиться в Мукачеві. Вихованці цього закладу також братимуть участь у спортивних змаганнях.

Нагадуємо, що фестивальне містечко працюватиме 25-26 лютого з 11:00 до 21:00.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0