Медпрепарати для важкохворих закарпатців уже доставили в Ужгород

Життя  28 лютого 2017 року, 10:20 643 ФОТО

27 лютого, ввечері, уряд Угорщини через Генеральне консульство в Ужгороді передав на Закарпаття гуманітарний вантаж для пацієнтів із хронічною нирковою недостатністю. Медичні препарати вартістю 4 мільйони форинтів і загальною вагою 4,5 тонн доставили з Будапешта на чотирьох мікроавтобусах і вивантажили в Закарпатській обласній клінічній лікарні ім. А. Новака.

"На початку лютого в області було 19 пацієнтів із термінальною стадією хронічної ниркової недостатності, – зазначає Геннадій Москаль. – На жаль, зараз їх залишилося 17. Один чоловік із Ужгорода помер від ускладнення хвороби три тижні тому, ще одна жінка з Тячівського району – два дні тому. Ліків, які виділила Закарпаттю Угорщина, вистачить на один місяць, за цей час ми закупимо аналогічні препарати в необхідній кількості за бюджетні кошти без тендерних процедур, які постійно блокуються в Києві". Очільник області особисто зустрів гуманітарний вантаж на Міжнародному пункту пропуску «Тиса», а потім супроводив до Обласної клінічної лікарні. 

Читайте також: Угорщина забезпечить важкохворих закарпатців медпрепаратами

"Ще раз від імені всього Закарпаття щиро дякую Генеральному консульству та уряду Угорщини за оперативне реагування на наше прохання й надану допомогу. Мушу сказати, що критична ситуація, яка склалася на Закарпатті з медпрепаратами – це результат бездушності й байдужості чиновників Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) та Антимонопольного комітету України (АМК). Найгірше те, що подібні речі – не одиничні, а систематичні. Препарати для вакцинації, від сказу чи зміїної отрути Закарпаття також змушене просити в Угорщини чи у Румунії, тому що Київ не закуповує їх у достатній кількості. Це черговий доказ того, що жодних дієвих реформ у МОЗ не проводиться. Ні попередній міністр – заїжджий грузин, ні теперішня керівниця – приїжджа американка – нічого не роблять для вдосконалення медичної допомоги хворим, тому ми й змушені звертатися по допомогу за кордон. Байдужість і бездушність чиновників зробили заручниками життя важкохворих пацієнтів", – додає очільник Закарпаття. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0