На вулиці Собранецькій в Ужгороді саджатимуть молоді дерева

Життя  10 березня 2017 року, 23:24 796 ФОТО

Минулого року фахівці біологічного факультету УжНУ провели обстеження зелених насаджень на вулиці Собранецькій: наприкінці вересня та в останні дні листопада, про що є відповідні акти.

Вздовж згаданої вулиці за висновками проведеної експертизи були виявлені наступні пошкодження дерев: ураження деревини трутовими грибами та вигнила серцевина у стовбурах окремих екземплярів, глибокі ураження стовбурів дерев пильщиками, короїдами та ін. дерево-руйнуючими комахами, також глибокі механічні пошкодження деревини стовбурів та відсутність кори, трухлявість та дуплавість, підняття покриття пішохідних зон розрослою кореневою системою окремих дерев, – інформує Ужгородська міська рада.

Також фахівці звернули увагу на хаотичний асортимент насаджень та невідповідність окремих деревних порід на цих ділянках. Зокрема невдало підібрані сакури плакучої форми, невеликі крони яких є явно не достатніми для зменшення пило- та газозабруднення на цій вулиці з дуже інтенсивним рухом автотранспорту, натомість низько розташовані гілки крони заважають руху пішоходів та, нахиляючись на проїжджу частину, утруднюють огляд для водіїв автомобілів.

Виходячи з цього, комісія в рамках робіт з капітального ремонту вул.Собранецької рекомендувала замінити пошкоджені та уражені хворобами деревами на нові, а сакури плакучої форми пересадити в інше місце.

Тож згодом на вул. Собранецькій (на відтинку від пл. Жупанатської до вул. Гойди) висадять молоді саджанці дерев, які є невибагливими, однак створюватимуть достатнє затінення. Асортимент деревних порід підібраний з урахуванням ширини вулиці, наявності чи відсутності ліній електропередач, інтенсивності руху, архітектурно-естетичних особливостей. Зокрема, йдеться про ясен білоцвітий (Fraxinus ornus) кулястої форми (під лініями електропередач), який не потребує формувальної обрізки та клен гостролистий (Acer platanoides) форми з кольоровими листками – з іншого боку вулиці.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0