Сотні туристів їдуть у Закарпаття, щоб побачити диво природи

Життя  27 березня 2017 року, 08:36 3828 ВІДЕО

Сотні туристів вирушили на Закарпаття, щоб помилуватися цвітінням крокусів. Килими шафрану вкривають весняні поля. Найбільше первоцвіту у Виноградівському, Мукачівському та Міжгірському районах. 

Тетяна Лешко з Ужгорода на свій день народження вирушила з друзями до лісу – помилуватися первоцвітами. Компанія натрапила на галявину з крокусами.

"В них якась сконцентрована краса, чи магія, чи краса природи, чи магія природи, тому я думаю туристи от за цим ідуть", – вважає жінка.

Катерина Ірха приїхала на фото-полювання. Дівчина мріє зробити свою найкращу світлину: "Я сподіваюся, що мені вдасться потрапити все ж таки на високогір’я Закарпаття,  де заквітне той гірський шафран, який пізніше через температурні умови зацвітає".

Нині на Закарпатті пік цвітіння крокусів. Найбільше їх – у Виноградівському, Мукачівському та Міжгірському районах. Із 60 видів, відомих у природі, в області росте лиш один – шафран Гейфля. Червонокнижну рослину тут оберігають від браконьєрів.

Василь Староста, головний лісничий ДП "Виноградівське лісове господарство" розповідає: "За останні 5 років, на мою думку, зменшилося бракон’єрство, чи мода, чи на квітку чи вже люди свідомість людська".

Квітка, кажуть фахівці, не лише гарна, а й корисна. Шафран використовують у кулінарії та фармацевтиці.

Провідний інженер з охорони та захисту лісу ДП "Виноградівське лісове господарство" Юрій  Дзябко говорить: "Для добавок цих натуральних у печиво... Уже за тичинки розкажуть, що це були свого роду тонізуючий напій для мужчин, як би в даний час кажуть за віагру".

Квітнутиме шафран на Закарпатті протягом трьох тижнів. Тож в охочих побачити червонокнижну квітку ще є трохи часу.

Джерело: 5 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0