Міжконфесійна сутичка в Ужгороді через землю: як бились та молились церковники

Життя  30 березня 2017 року, 14:39 Христина Біклян 8462 ВІДЕО
Міжконфесійна сутичка в Ужгороді через землю: як бились та молились церковникиФОТО: Алла Хаятова

Справжній міжконфесійний конфлікт розгорівся в Ужгородській міській раді. Під час сесії вірники Української православної церкви московського патріархату та Української автокефальної православної церкви не поділили земельну ділянку по вулиці Минайській (поблизу колишньої залізничної лікарні), де обидві громади планують збудувати церкви. Інцидент, який розгорівся в сесійній залі зрештою переріс у запеклу сутичку.

Цього дня сесійна зала була заповнена вщент. На засідання, окрім депутатів, журналістів та громадських активістів, прийшли військовслужбовці, священнослужителі та представники різних релігійних громад.

Заручившись підтримкою учасників АТО та молодиків у камуфляжі представники УАПЦ наполягали на тому, щоб проект рішення (“Про надання земельної ділянки” Релігійній громаді Української православної церкви Святих рівноапостольних Князя Володимира Великого і Княгині Ольги площею 0,1394 га в постійне користування для будівництва) зняли з порядку денного.

Почергово з трибуни виступали військовслужбовці та представники УАПЦ. Їхні промови зводилися до одного – заборонити виділення землі агресору в лиці представників московського патріархату.

У свою чергу представники УПЦ просили депутатів та мера чесно і справедливо вирішити це питання.

Після довгих суперечок міські обранці проголосували за те, щоб це питання зняли з розгляду. Утім на цьому конфлікт не вичерпався, а навпаки загострився. Представники Української православної церкви московського патріархату наголосили на тому, що не підуть з сесійної зали поки їхнє питання не буде вирішене.

Одразу після цього між представниками обох релігійних громад зчинилася бійка. У цей час вірники УПЦ співали релігійні пісні. Тож міський голова був змушений оголосити перерву у засіданні.

Пізніше спілкуючись із журналістами Богдан Андріїв зазначив, що він за те, аби цей конфлікт вирішився мирно. Для цього, на його думку, духовні лідери цих конфесій мали б сісти за стіл переговорів.

Відео: Дмитро Мись та Алла Хаятова

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0
Andrew Temnuy 01.04.2017, 10:26
Скільки не дивився нарізки відео, Попи там самі адекватні. Крім провокаційних півнів та безпідставних звинувачень більше нічого не було озвучено. Так як пропаганда массмедіа працює на повну міцю, то воно і не дивно шо люди як в рекламі говорять всяку нісенітницю.
Ракета 31.03.2017, 23:12
Часом "молодики у камуфляжi" не розумiють iншоi мови, крiм мови фiзичноi протидii. Шкода, що влада "повелася" на черговi манiпуляцii.