В Ужгороді урочисто відзначили Міжнародний день ромів

Життя  9 квітня 2017 року, 09:43 2623 ФОТО

У суботу, 8 квітня, в Ужгороді масштабно відзначили Міжнародний день ромів. В області мешкає найчисельніша в Україні ромська громада, яка значно більша, ніж вказують офіційні дані. Так, за переписом 2001 року на Закарпатті проживає всього 14 тисяч ромів, однак за інформацією працівників медичної галузі, котрі щодня надають лікарську допомогу ромам по всій області, на сьогодні представників цієї спільноти є понад 48 тисяч.

Свято почалося урочистою ходою з піснями й танцями центральною частиною міста. За традицією по річці Уж роми пустили сплетені з квітів вінки, які символізують нелегку долю народу-мандрівника без історичної батьківщини. У цей же час на площі перед обласним муздрамтеатром кухарі влаштували приготування національних страв і напоїв, якими пригощали всіх бажаючих. А кульмінацією свята став концерт ромських музичних колективів на сцені облмуздрамтеатру, – інформує офіційний сайт Геннадія Москаля.

Перед його початком усіх присутніх із Міжнародним днем ромів привітали керівники області та міста. При цьому Геннадій Москаль одягнув традиційну яскраву ромську сорочку. У своєму вітальному слові голова ОДА зазначив, що ромська громада – найсамобутніша на Закарпатті, тому з допомогою органів влади, громадських організацій та міжнародних інституцій слід зробити все, щоб вона й далі розвивалася на належному рівні.

Кращих представників ромської спільноти керівники області та міста нагородили подяками та відзнаками.

Нагадаємо, що нещодавно журналісти відвідали представників ромської громади Підвиноградова, будинки яких вражають своїми розмірами.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0