У Хусті відкрився великодній ярмарок
У неділю, 9 квітня, вулицями Хуста блукали анімовані персонажі. Дехто з дітей від них боявся, а хтось – радісно підходив фотографуватися.
«Мамо, а можна до Мікі Мауса доторкнутися?», – питала маленька дівчинка наближаючись до казкового героя.
РекламаМайдан Незалежності ряснів від повітряних кульок, солодкої вати та попкорну.
Ярмарок «Хустяр-2017» зібрав на вулиці Карпатської Січі і товаровиробників, і народних умільців.
РекламаЦього разу торгівля здійснювалася не з чотирнадцяти, а з дванадцяти дерев’яних будиночків. Розміщено їх було також не так, як у минулі роки, а в один ряд. А придбати хустяни могли як пряники, струделі, кренделі, льодяники, мед, молочну продукцію, так і вироби рукоділля, різні пасхальні сувеніри.
Якщо дорослі ласували вином та шашликами, то малеча охоче споглядала прекрасне. Дехто навіть випробовував власні творчі здібності. Майстер-клас із малюнку на воді у техніці ебру провів для юних митців художник Віктор Штефуца.
А довкола тим часом лунала медитативна музика. Усіх, хто завітав на ярмарок, дивовижними мелодіями розважали Мирослав Мацола та Василь Волошин з Ужгорода.
РекламаЯк розповіли виконавці, про захід вони дізналися випадково, через Інтернет, але часто гастролюють областю і в місті над Тисою бували й раніше.
Звісно, найбільше зацікавленості серед краян викликали великодні кошики, стильно задекоровані писанками, вінки та безпосередньо пасхальні яйця.
«Я роблю писанки різними способами. Хенд-мейд мені подобається. За допомогою рукоділля можна реалізувати різні фантазії, втілити в життя найсміливіші задуми. Роблю також великодніх зайців. Використовую для цього і лозу, і нитки, і тканину, і картон, й інші підручні матеріали. Робота потребує усидливості, терпіння, але результат того вартий», – поділилася думками з газетою умілиця Діана Буришин.
У доробку майстрині дійсно унікальні вироби і кожен з них вартий особливої уваги. Сама Діана є митцем за фахом і до всього, що робить, має незвичний авторський підхід.
А от виробниця сирів Анна приїхала на ярмарок зі своєю молочною продукцією аж із Івано-Франківської області. Розповідає, що утримує і корів, і овець. Нахвалює домашній крам і запевняє, що він екологічно чистий. Зауважує, що в Закарпатті буває часто, відвідала аналогічні заходи вже в Ужгороді та в Мукачеві.
Між продавцями є і винарі з Берегова і чоловік зі східними солодощами з Виноградова.
Продукція бджільництва, представлена хустянами, дуже різноманітна, а ціни – помірні.
РекламаОднак дуже хочеться спинитися біля будиночка із пасхальними свічками. Роблять їх дві дівчини з Хуста Неля Колдорош та Іонелла Баланда.
Вироби майстринь яскраві, цікаві й різноманітні.
«Свічка – не це просто рівна воскова трубка. Крім релігійного символу виріб має ще й заспокійливе для психіки значення. Вогонь – це диво, на яке хочеться дивитися. Тож свічка має бути гарною, радувати погляд, – каже Неля. – Її можна оздоблювати камінцями, стразами, намистинками, навіть овочами та фруктами. Також великодня свічка може мати різні запахи та форми. Головне – експериментувати і дивувати інших своїми фантазіями».
На жаль, під час відкриття ярмарку не працювали фонтани, хоча перед тим їх запустили. А шуму води багатьом краянам дуже хотілося. Однак радувала сонячна погода і передчуття свята створювало піднесений настрій.
Купували сувеніри хустяни не дуже активно. Дехто казав, що високі ціни, а хтось запевняв, що неодмінно придбає, але безпосередньо напередодні Великодня.
А у програмі ярмарку, що триватиме аж до середини квітня, ще багато цікавих розважальних заходів, майстер-класів, фаєр-шоу та фестивалів.