В Ужгороді встановлять пам’ятник полеглим героям АТО

Життя  12 квітня 2017 року, 09:38 704 ФОТОФАКТ

11 квітня в облдержадміністрації обговорювали стан і подальшу процедуру підготовки до встановлення на Пагорбі Слави в Ужгороді пам’ятника особам, які віддали життя за Україну під час проведення антитерористичної операції.  

Участь у засіданні взяли начальник управління культури Закарпатської ОДА Вікторія Фролова й окремі фахівці відомства, начальник управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради Олег Боршовський, а також виконавець майбутнього пам’ятника, відомий крайовий скульптор Василь Олашин. Про це повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, що кандидатуру визначали шляхом проведення відкритого конкурсу на найкращий проект пам’ятника, який тривав із 13 лютого по 13 травня 2016 року. За рішенням журі у складі фахівців управління культури, досвідчених архітекторів, скульпторів і художників краю, а також військових представників, найбільшу підтримку здобув саме проект Василя Олашина. Інші конкурсанти – Василь Роман і Михайло Белень – посіли друге та третє місця відповідно й одержали грошові премії. А з переможцем було укладено угоду про спорудження пам’ятника на Пагорбі Слави в Ужгороді.

Тоді встановлення пам’ятника й облагородження території довкола нього планували завершити до наступного Дня захисника України (14 жовтня 2017 року), щоб символічно представити меморіал громадськості. Під час вчорашньої зустрічі учасники підтвердили свій намір. Та попереду чимало роботи, яку належить детально окреслити та втілити спільними зусиллями обласній і міській владі.  

Як розповіла Вікторія Фролова, за результатами проведеної експертизи на реалізацію проекту з обласного бюджету виділено 3,3 млн. грн. За ці кошти буде споруджено власне пам’ятник. Міська ж влада, запевнив Олег Боршовський, здійснить благоустрій (реконструкцію чи капітальний ремонт) алеї, що веде до пам’ятника. Позаяк композиція має бути цілісною, під час наступної зустрічі Василь Олашин, котрий наразі вже довершив макет пам’ятника та розпочав роботу над барельєфами, повинен надати свої пропозиції щодо майбутнього вигляду алеї.

Попередньо засідання робочої групи, на якому визначатимуть орієнтовний перелік, черговість і кураторів робіт, призначене на 25 квітня. Ймовірно, зустріч відбудеться безпосередньо на місці встановлення майбутнього пам’ятника, про що буде повідомлено додатково. До обговорення, задля прийняття максимально об’єктивного рішення, будуть залучені члени обласної художньої ради та військові.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0