Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

“Камені кохання” мукачівського мрійника

“Камені кохання” мукачівського мрійника
– Наука про лікувальні властивості мінералів – літотерапія – виникла ще у Ведичний період. Кожна жінка дбайливо добирала коштовності у власний рундучок. Але ставлення до його вмісту було дещо не...

– Наука про лікувальні властивості мінералів – літотерапія – виникла ще у Ведичний період. Кожна жінка дбайливо добирала коштовності у власний рундучок. Але ставлення до його вмісту було дещо не таким, як нині. Представниці прекрасної статі чудово знали, коли і яку саме прикрасу слід одягати. Якщо мужчини використовували каміння здебільшого як захисні амулети, жінки – для підсилення свого впливу на світ зовнішній. Мудрі наші пращури віддавали перевагу камінню “чистої води”. Це – діаманти, смарагди, рубіни, сапфіри.

ВІДЕО ДНЯ

Вже запримітила: настрій покращується, як тільки опиняюся у його майстерні. Тут – кам'яні дивовижі з усього світу. Однак неодмінно щоразу повертають до колекції закарпатських самоцвітів: мукачівський романтик Андрій Постаногов знаходить у Карпатах різні мінерали (чи то вони йому відкриваються?).

– Кілька років поспіль я шукав розсипи гранату. Безрезультатно. Та одного спекотного літа побачив темні фіалкові зернини “чорного перцю”, що виблискували з гірського потічка. Гранат любить сонце! Зрадівши, спакував камінці у пакетик і поклав до нагрудної кишені. Спускаюся з гори: я відчуваю ноги – мов ватяні. Голова твереза, а тіло ніби «носить» невідома сила... За мить збагнув: це ж гранат, камінь кохання, у кишені біля серця! Переклав знахідку до рюкзака – і запаморочення зникло… Саме так «ми» познайомились, хоча найпершим мені відкрився мараморошський діамант. Його у нас називають грегомідом. Не мав віри, що це каміння – ніби звичайне скло. Лише кришталеві грані видавали його справжнє походження...

Реклама

У колекції Андрія крім гранату й грегоміду – сіра й червона яшми, чорний обсидіан, аметист, пірит, декілька видів опалу. Серед останніх вирізняється жовтувато-зелений унгваварит, названий так на честь Ужгорода. Його знаходять лише у Карпатських горах. Кажуть, що колись тут вигравало хвилями море. Мовчазні свідки тих часів – мергелеві відбитки амонітів, белемніти, давні лілеї. Морські скам'янілості й дотепер лежать у старих кар'єрах, чекаючи на несподівану зустріч...

– До речі, про кар'єри. Раніше я не розумів, чому оповідання письменника Павла Бажова називалися не «казками», а «сказами». Пам'ятаю: довго шукав у Перечинському районі жилу унгвавариту. Та вона мені «не відкривалася», хоча проходив побіля неї десятки разів. Щоразу водії та працівники кар'єру до-помагали знести важкий рюкзак з карпатськими зразками мінералів. Одного разу я подарував їм, на знак подяки, кулони з різних самоцвітів (я виготовляю деякі прикраси сам). Раптом бачу: жила унгвавариту – навпроти мене. Відкрилася сама! Згодом я збагнув, що світ повний віддзеркалень наших думок, слів та вчинків. Вчорашні мрії і сподівання завтра стануть реальністю. Хто зважиться провести межу між “сказом” та життям? Врешті-решт, на цьому фундаментальному законі й ґрунтуються традиції.

Реклама

Окрема тема – талісмани чи мінерали-обереги. Загальновідома традиція молодят бити келихи у день весілля. Дивина? Ні, прагматика, перевірена часом: «рознесений» на друзки кришталь “знімає” негатив із наречених, очистить їх спільне майбутнє від негараздів минулих часів.

Колись, пригадую, зіпсували мені настрій, тож довго не міг заспокоїтись. Рука потягнулася до пластини агату – (його напівпрозорі візерунки, здається, створила сама Хазяйка Мідної Гори). Агат впав, бризнув тисячами дробинок і скелець... й стало на душі сонячно.

Книжка пише, що це єдиний мінерал, який очищує всі сім чакр людини...

Реклама

У ритуалі дарування так званих «каменів кохання» – бажання любові, щирої й міцної, мов кришталь. Якщо прагнете, аби ваш обранець був завжди вірним, подаруйте йому бірюзу. Прикраси з хризопразу, малахіту, гранату – одвічні супутники закоханих. Особливе місце посідає рожевий кварц (кольоровий «родич» кришталю). Кулон рожевого кварцу в формі серця є символом і оберегом чистого кохання. Саме його американці дарують на День святого Валентина. Це – камінь ніжності, доброти й сімейного затишку. (якщо ж серце «розбите» – носіть рожевий камінчик з собою – він загоїть рану).

Несміливим закоханим літотерапевти радять перед освідченням змастити шматочок ляпіслазурю кедровою олією... Помаранчевий сердолік – не лише камінь кохання, а й «камінь дії». Сердолік допомагає жінці завагітніти. У період очікування маляти цей камінчик має носити і майбутній батько.

А скептики... віддають перевагу джерельній та мінеральній водам. Проходячи крізь породи, «мати життя» очищується, відтак повниться енергетичними й хімічними складовими з багатющої скарбниці мінералів.

Щастя вам та міцного здоров'я!

Ольга Чайковська

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно