Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • В Ужгороді презентовано проекти пам’ятника жертвам Голодомору

В Ужгороді презентовано проекти пам’ятника жертвам Голодомору

ВІДЕО ДНЯ

Сьогодні в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради учасники відкритого конкурсу на найкращий ескізний проект пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років публічно презентували свої роботи.

Нагадаємо, що подати власне бачення теми всі охочі професійні скульптори мали можливість протягом майже півтора місяця з часу оголошення конкурсу й оприлюднення його умов у обласних ЗМІ. Так, станом на 15 травня на адресу управління культури облдержадміністрації надійшли відповідні матеріали від чотирьох авторів, які, власне, і представлені зараз, – повідомляє управління культури Закарпатської ОДА.

Реклама

На презентацію ескізів проектів пам’ятника завітали організатори та члени журі конкурсу, зокрема, начальник управління культури ОДА Вікторія Фролова та провідний фахівець методичного кабінету при управлінні Владислава Рішко, відомі митці Закарпаття – архітектори Владислав Ганзел і Степан Шолтес, скульптор Василь Олашин і письменник Василь Густі. Від влади міста долучилися заступник Ужгородського міського голови Ігор Фартушок та головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський, від громадськості – голова Закарпатської обласної молодіжної ГО "Сокіл" Томаш Лелекач.

Оглянувши роботи, фахівці порадились і одноголосно вирішили, що презентовані проекти, безумовно, варті уваги, проте потребують доопрацювання. Зокрема, як поділився голова Закарпатської обласної організації Національної спілки архітекторів України Владислав Ганзел, окремі автори представили досить цікаві образи, та не до кінця впоралися зі вписанням пам’ятника в архітектурний контекст (пл.Народна, 2, біля будівлі медичного факультету УжНУ), хоча саме від цього значною мірою залежатимуть його вигляд та функціональність. Деякі роботи архітекторові видалися надто "багатослівними", водночас, і з допомогою лаконічних, але більш продуманих та довершених виражальних засобів можна змусити ідею працювати, – впевнений Владислав Ганзел.

Реклама

Емоційної виразності забракло в представлених роботах і Василеві Густі. Письменник визнав, що перед скульпторами поставлене завдання не з легких: сказати про трагічну сторінку історії України по-новому, й так, аби пам’ятник не просто виконував своє призначення на час проведення масових заходів, а й щодня промовляв до кожного свого глядача, торкав до глибини, нагадував, що потрібно цінувати життя та пам’ятати про тих, хто був позбавлений такого скарбу. За словами Василя Густі, в експонованих ескізах він побачив бажаний потенціал, який, усе ж, слід розкрити повніше. 

Ознайомитися з проектами скульпторів (задля неупередженості сприйняття їхні імена не вказані) всі охочі матимуть нагоду протягом наступного тижня. Із зауваженнями та побажаннями можна звертатися в управління культури облдержадміністрації (м.Ужгород, пл.Народна, 4, каб.537; тел./факс: (0-312) 61-76-43; e-mail:[email protected]).

Тим часом, члени журі дали авторам місяць на доопрацювання своїх ескізів, після чого проекти представлять повторно.

Реклама

 

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно