Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Мукачівські медики переходять на електронне ведення меддокументації

Мукачівські медики переходять на електронне ведення меддокументації

Мукачівські медики переходять на електронне ведення меддокументації
У Мукачівському районі, що на Закарпатті, всі амбулаторії сімейної медицини отримали комп’ютерну техніку та програмно-інструментальні комплекси «Здоров'я», розроблені спеціально для первинної ланки...

У Мукачівському районі, що на Закарпатті, всі амбулаторії сімейної медицини отримали комп’ютерну техніку та програмно-інструментальні комплекси «Здоров'я», розроблені спеціально для первинної ланки медицини та сімейного лікаря.

ВІДЕО ДНЯ

Реалізація програми по створенню єдиного інформаційного медичного простору в одному з найбільших районів України розпочато ще у 2008 році. На виконання програми обласної державної адміністрації "Програма матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров'я області" одностайним рішенням депутатів Мукачівської районної ради була прийнята відповідна програма на 2008-2010 роки на загальну суму 1 млн 754 тис. грн. І три роки поетапно відбувалось її втілення.

"Ми реалізували прохання та побажання наших медиків на первинній ланці, - розповідає начальник відділу охорони здоров'я Мукачівської РДА Вікторія Лані, – намагались максимально задовільнити всі заявки щодо необхідної апаратури які нам подали як сільські ради, так і головні лікарі. Це і стерилізатори, і холодильні камери, і бінокулярні мікроскопи, і фотоелектрокалориметри, і стоматологічне устаткування, і центрифуги і комп'ютери, і санітарні машини, тощо. Але чи не найбільше пишаюсь тим, що вдалося повністю закінчити впровадження єдиної комп’ютерної системи, яка суттєво полегшить роботу дільничних лікарів і об'єднає всі медичні установи району. Впровадження цієї системи максимально автоматизує ведення медичної документації на основі затверджених протоколів, дозволить легко та швидко формувати державну статистичну звітність, на що зараз лікарі витрачають до 20 % свого робочого часу".

Реклама

У найближчих планах - підключення всіх медичних закладів району до єдиного серверу, розташованого в кабінеті керівника райвідділу охорони здоров'я. Це дозволить здійснювати не тільки щоденний моніторинг роботи медиків району, але й обмінюватися інформацією між сімейними лікарями та районним відділом охорони здоров'я, проводити он-лайн консультації з вузькопрофільними фахівцями.

Розповідаючи про переваги нового програмно-інструментального комплексу "Здоров'я", головний лікар АЗПСМ с. Чомонин Віктор Дичко зазначив, що майже протягом трьох років працює із цією системою. "Дані всіх 2,5 тисяч населення, що обслуговує наша амбулаторія,_ вже введені в базу даних з повною інформацією, щодо історії життя, перенесених хвороб, проведених досліджень. Тут є розподіл за групами ризику, за діагнозами, за протипоказами. Фактично 80 % діагнозу я встановлюю за допомоги цієї комп'ютерної системи. Дуже швидко і зручно здійснюється пошук необхідної інформації і суттєво економиться робочий час".

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно