Меблі, якими пишається Закарпаття
Закарпаття є краєм великої кількості лісів. Карпатські ліси багаті на різноманітні види дерев, які є не лише легенями навколишнього середовища, але й цінним матеріалом та ресурсом для виготовлення різноманітної продукції. Основним атрибутом будь-якого приміщення є, звичайно, меблі. Саме вони і є чи не головною прикрасою офісу, квартири чи будь-якої іншої будівлі. Чимало різних країн Європи вже не можуть уявити себе без меблів, виготовлених з високоякісної карпатської деревини. Та ці меблі виготовляються не десь там, за кордоном, а в Україні, у місті Мукачево.
ВІДЕО ДНЯАдже тут у 1995 році на базі місцевого меблевого комбінату було засновано ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД», яке майже за 22 роки діяльності довело свою стабільність, а головне – перспективність і конкурентоспроможність на ринку країн Європи та СНД, завдяки використанню глибокої переробки сировини для виготовлення екологічно чистої продукції, яка відповідає міжнародним стандартам якості та безпеки, оскільки вся продукція тестується в незалежній лабораторії ЛГА (Нюрнберг) та внутрішній лабораторії. Асортимент виробів налічує близько 60 артикулів. Основною продукцією фірми є: розкладні столи, стільці, табурети, крісла та дитячі меблі, виготовлені з масивної деревини бука. ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД», без перебільшення, є одним з найбільших виробників та експортерів меблів в Україні, адже продукція експортується у більш ніж 20 країн світу. Так, одним із головних замовників ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» є шведська компанія «ІКЕА» – найбільша мережа гіпермаркетів у світі. Крім того, продукція ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» експортується майже в усі країни Європейського Союзу, а також у країни Північної Америки та СНД – партнерами компанії є такі світові бренди як: M&S (Англія), Argos (Англія), Tchibo (Німеччина), Lutz (Австрія).
РекламаСтільці для відомих брендів
Варто зазначити, що на сьогодні ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» заготовляє 70 тисяч куб.м букової сировини в шести районах Закарпаття, в радіусі 100 км від м. Мукачево власними силами, оскільки володіє всіма необхідними ліцензіями та дозволами на проведення заготівельних робіт. Крім того, ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» – єдине підприємство, яке отримало ліцензію на професійну підготовку працівників по заготівельним роботам, розвиваючи свою професійну компетенцію та букові лісосировинні ресурси Закарпатської області, перетворюючи букову сировину на найвищу цінну продукцію – меблі.
РекламаДитячі ліжка
Являючись членом Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України, ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» інтенсивно розбудовує лісову інфраструктуру, для чого ініціювало перехід від групової до індивідуальної сертифікації FSC закарпатських лісів, а також створення Асоціації відповідальних лісопромислових підприємств України.Адже ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» активно співпрацює з FSC - Лісовою опікунською радою (англ. Forest Stewardship Council), яка була заснована у 1993 році у Торонто (Канада) групою екологічних організацій, лісових компаній та лісових профспілок. Місія FSC – ведення екологічно відповідального, соціально вигідного і економічно життєздатного управління лісами в світі.
РекламаЗавдяки інтегрованій бізнес-моделі, що охоплює весь технологічний ланцюг постачання від лісозаготівлі до готових виробів, ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» забезпечує гарантії кінцевому споживачеві, згідно стандартів міжнародної організації FSC, що ліс є легально заготовленим без порушення екологічних норм та техніки безпеки.
Сировина для виготовлення меблів
Втім, ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» – це не лише продукція, активи чи офіси. Це насамперед люди, які вкладають усю душу і серце у кожне творіння, виготовлене на підприємстві. Одним з таких є пан Іван Окаль, голова Ради трудового колективу ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД». На підприємстві він працює з першого дня заснування, і вже 17 років очолює Раду трудового колективу. Чоловік каже: «Колектив у ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД» – це команда, яка працює як злагоджений механізм, де кожен знає свою роль, своє місце, свою роботу». Працівник зазначив, що прихід іноземного інвестора змінив бачення та модель роботи підприємства.
Іван Окаль – голова Ради трудового колективу ТОВ «ЕНО Меблі ЛТД»
Сам він працює заточником 38 років – починав свою кар’єру на меблевому комбінаті: «Заточник – це серце підприємства. Тому що якщо інструмент тупий, то він у мене на заточці – станок стоїть і план, відповідно, не виконується. Тому мій фах важливий для роботи усього підприємства».
РекламаПан Іван зазначив, що працює на своїй найулюбленішій роботі, яка і стала сенсом його життя: «Тут раніше,ще на меблевому комбінаті, працював мій батько. А я в дитинстві приходив на свята, коли проводились новорічні вечори, під час яких я вірші читав… І так склалось, що я пішов батьківською стежиною». Чоловік каже, що сподівається передати робочу естафету онукові, якого йому «подарувала» донька.
Як розповіла інтернет-виданню «PMG.ua» HR-менеджер компанії Катерина Самарська, загалом 750 працівників виготовляють близько 10 мільйонів євро товарної продукції. Пані Катерина зазначила: «Кожний працівник є цінність для нас, оскільки є індивідуальністю, володіє знанням та досвідом. Ми кожного поважаємо та цінуємо і хочемо побудувати довгострокові, взаємозрозумілі, відверті стосунки. Своїм робітникам наша компанія гарантує офіційне працевлаштування, своєчасну заробітну плату, п’ятиденний робочий тиждень в одну зміну та можливість професійного розвитку й навчання професії - «ЕНО Меблі» має ліцензію державного взірця та розробило спеціальну програму навчання без відриву від виробництва по спеціальності: верстатник деревообробних верстатів. Також фірма забезпечує харчування за пільговими цінами, спецодягом та його пранням й ремонтом, а також медичним обслуговуванням. За 7-ма маршрутами, які охоплюють різні напрямки Мукачівського району, діє безкоштовне перевезення працівників на роботу і з роботи. Крім того своїм робітникам ми пропонуємо доступ до сучасних технологій – організована Wi-Fi зона з необмеженим доступом до інтернет-ресурсів під час відпочинку».
Процес виробництва
Експерт, керівник проектів Української бізнес-асоціації Вікторія Куниця зазначила, що співпраця підприємства з такою відомою світовою маркою, як «ІКЕА» є хорошим прикладом просування бренду «Made in Ukraine» («Зроблено в Україні»): «Співпраця з такими компаніями співпадає з нашою чи не головною метою – просування української продукції на закордонний ринок та її престижність у світі. Завдяки такій співпраці не лише зростає ефективність роботи підприємства, а й піднімається рівень економічного розвитку, рівень вітчизняного ВВП та самого бренду підприємства».