Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В Мукачеві відзначили Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

В Мукачеві відзначили Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

В Мукачеві відзначили Міжнародний день пам’яті жертв фашизму
Мукачівка Анна Жуковська народилася на Курщині. Бажання стати медиком привело її до Донецька на навчання до медичної школи. Тут і застала її війна, фашистська окупація. П’ятнадцятирічну дівчину було...

Мукачівка Анна Жуковська народилася на Курщині. Бажання стати медиком привело її до Донецька на навчання до медичної школи. Тут і застала її війна, фашистська окупація. П’ятнадцятирічну дівчину було вивезено на підневільні роботи до Німеччини…

ВІДЕО ДНЯ

Сумна дата зібрала разом Ірину Романець, Тетяну Грушко, Миколу Літковського, Золтана Ленд'єла, Олену Толкунову, Михайла Лабоша, Леоніда Фатьянова, Олексія Корнакова інших учасників зустрічі, приуроченої відзначенню Міжнародного дня пам'ті жертв фашизму. Люди, які невинно постраждали тільки тому, що не належали до "арійської раси", мали відмінні від них переконання, любили свою рідну землю, пройшли через пекло концентраційних таборів, підневільної праці і ті, кого минула ця гірка чаша, сповнена сліз та болю, пом'янули тих, хто невинно постраждав, хто втратив рідних і близьких, хто втратив життя.

Голова Мукачівської міської організації Української спілки в'язнів-жертв нацизму Микола Літковський, який ще дитиною пройшов через нелюдські випробовування Маутхаузена та інших концентраційних таборів, згадав про трагічні часи свого дитинства та юності, розповів, що і в фашистській неволі люди не втрачали віру у перемогу та звільнення, всіма силами намагалися її наблизити. Він підкреслив, що сьогодні потрібно не тільки пам'ятати про ті жахливі події та людей, які пережили ці жахіття, але й робити все можливе, щоб ніколи не допустити подібного, щоб нацизм і його людиноненависницька ідеологія залишились в минулому. Микола Германович висловив вдячність представникам влади за підтримку, за те, що не забувають про людей і з власного досвіду підкреслив, що мало де в країні так опікуються проблемами ветеранів, ветеранських громадських організацій, як у місті над Латорицею.

Реклама

Мукачівський міський голова Золтан Ленд'єл, висловивши свої співчуття з приводу сумної події, від того, що довелося пережити мільйонам людей у роки війни, запевнив, що робив і робитиме все для того, щоб традиції толерантності, злагоди та взаємопідтримки тільки міцніли у нашій багатонаціональній та багатоконфесійній мукачівській громаді, щоб мукачівці незалежно від національної чи релігійної приналежності почували себе комфортно та затишно на рідній землі. Міський голова розповів присутнім про те над чим працює сьогодні міська влада, про плани на майбутнє.

У травні 1945 року Анна Жуковська була визволена з неволі американськими військами. У 1946 році вона разом з чоловіком Степаном Жуковським, військовим офіцером, учасником Великої Вітчизняної війни приїхала на Закарпаття. Спочатку у Берегово, де він проходив службу, а пізніше до Мукачева. Сьогодні вона разом з усіма тими, хто дожив до Перемоги, хто був звільнений радянськими військами та військами союзників по антигітлерівській коаліції, - віддала шану жертвам фашизму та тим, хто приніс їм свободу...

Реклама

Іван Лендьєл

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно