Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Жителі Мукачева та району святкують Успіння Пресвятої Богородиці

Жителі Мукачева та району святкують Успіння Пресвятої Богородиці

Жителі Мукачева та району святкують Успіння Пресвятої Богородиці
Двотижневим постом готувались християни до святкування славного Успіння Богоматері, яке цього річ припало на суботу, 28 серпня. Смерть Матері Божої називається Успінням – на знак того, що вона не...

Двотижневим постом готувались християни до святкування славного Успіння Богоматері, яке цього річ припало на суботу, 28 серпня.

ВІДЕО ДНЯ

Смерть Матері Божої називається Успінням – на знак того, що вона не померла, нібито заснула, а за якусь хвилину змахнула з очей мертвотність гробу і побачила безсмертне життя і Господню славу.

У Діях Святих апостолів сказано, що після Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа апостоли повернулись з гори Елеонської в Єрусалим і там жили усі разом, чекаючи зішестя Духа Святого. З ними була і Матір Божа. Вона в цей час жила у Святого Іоанна Богослова, молилася, постійно згадувала про Свого Божественного Сина.

Реклама

Після зішестя Святого Духа на апостолів Богородиця залишилася в Єрусалимі, відвідувала ті місця, де ходив і проповідував Її Син Ісус Христос, і не хотіла полишати цю священну країну.

Але цар Ірод почав переслідувати Церкву Божу, а язичники та іудеї хотіли вбити Матір Божу за те, що Її любили християни. Тоді Вона, разом з Іоанном Богословом, пішла в Ефес, де відвідала єпископа Кіпрського – Святого Лазаря, якого воскресив Спаситель, а також побувала на Афонській горі.

Реклама

Тільки після гоніння на християн Пресвята Діва повернулась у Єрусалим і знову поселилася у домі Іоанна Богослова.

Одного разу Мати Божа пішла на Елеонську гору і там під час молитви побачила перед Собою Архангела Гавриїла, який тримав у руках райську маслинову гілку. Він подав Їй гілку і сказав: «Твій Син і Бог наш жде Тебе з ангелами, архангелами і всіма небесними синами. Через три дні Ти представишся, і Він вознесе Тебе, Матір Свою, в небесне Своє Царство, де ти будеш жити з Ним вічно».

Поклонилася до землі Мати Божа своєму небесному вісникові і подякувала Господові за обіцяну їй милість.

Реклама

Їй дуже хотілося ще раз побачити тут, на землі, зібрання всіх апостолів. І таке чудо сталося. Коли Іоанн Богослов розповів апостолам про близьку кончину Матері Божої, всі сумували, обливаючись слізьми.

Вона утішала їх і повідомила, щоб не засмучували Її радості, бо Вона йде до Сина Свого і Бога нашого.

На час кончини Пресвятої діви сам Господь Ісус Христос зійшов з неба із Ангелами і святими. Апостоли поховали тіло Богоматері в печері і закрили вхід до неї великим каменем. На третій день тіла у печері не знайдено. Там лежала лише плащаниця.

Коли апостоли зібралися на спільну трапезу і молилися, то раптом з неба почули ангельський спів і побачили у хмарах Божу Матір в оточенні ангелів і святих. Вона сказала до них: «Радуйтеся, я завжди буду з вами». Святі апостоли відповіли: «Пресвятая Богородице, помагай нам!»

Цю подію святкують сьогодні усі християни.

Вирізняється це свято з-поміж інших і в літургійному плані. Саме в цей день в храмах відправляється Єрусалимська утреня – богослужіння, яке здійснюється тільки двічі на рік: в страсну п’ятницю і на Успіння.

В Україні свято Успіння Пресвятої Богородиці отримало особливе вшанування. Так, головні монастирі-лаври України - православні Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська та греко-католицька Унівська - присвячені цьому святу.

Реклама

У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають першою Пречистою.

Протягом осіннього періоду є три Пречистi – 28 серпня, 21 вересня і 14 жовтня. Про них у народi кажуть: "Перша Пречиста жито засiває, друга - дощем поливає, а третя - снігом покриває". Пiсля першої Пречистої дiвчата в селах вже не мають важкої роботи. Приповiдка каже: "Прийшла перша Пречиста - стає дiвка речиста" - багато говорить, бо немає вже роботи. Пiсля Успiння Пресвятої Богородицi настає весiльна пора.

За народними прикметами, якщо на першу Пречисту гарна погода - вся осінь буде гарна.

Василь Малейко

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно