Патронат над дитиною: в області шукають потенційних батьків-вихователів
Патронат над дитиною – нова послуга підтримки сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Це – тимчасовий догляд за дитиною в родині вихователя поки вона або її родина не подолає складнощі. Патронатні сім’ї в перспективі стануть альтернативою діючим притулкам та інтернатам. Про це під час брифінгу в ОДА повідомила директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Наталія Романюк.
ВІДЕО ДНЯНаразі головне завдання соцпрацівників – знайти кандидатів у патронатні батьки. Відбираються ті, хто вже має позитивний досвід виховання дитини, з відповідними житловими умовами, члени родини котрих також погоджуються на реабілітацію дитини у своєму помешканні. Як зазначають у прес-службі Закарпатської ОДА, це не послуга на волонтерських засадах, це – оплачувана робота. Вихователь отримуватиме п’ять прожиткових мінімумів. Ще два – виділятимуть на дитину.
Кандидати проходять обов’язкове навчання, за результатами якого видається довідка та рекомендація. Патронатний вихователь має бути готовим негайно взяти до себе дитину (або декілька дітей з однієї родини), які опинилися у складних життєвих обставинах. Це можуть бути новонароджені, від яких відмовилися батьки, діти, які зазнали жорстокого поводження, або ж батьки котрих померли, хворіють тощо. Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить від трьох місяців до півроку.
Реклама«Патронатний вихователь є членом команди, у догляді за дитиною йому допомагатимуть спеціалісти, – наголошує психолог Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Андреа Бізіля. – Всім небайдужим, хто зацікавився, слід звертатись у райдержадміністрації, міськвиконкоми, або до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».