Долучайтесь до благоустрою Мукачева
Як нам приємно було почути, що Мукачево увійшло в п'ятірку кращих міст України. А чия в тому заслуга? На моє переконання, що і в фірми «АВЕ Мукачево», яка на думку багатьох городян значною мірою сприяла тому, що наше місто стало набагато чистішим.
ВІДЕО ДНЯ– А що треба зробити, аби наше місто стало справді взірцевим для всієї України, містом європейським? Із цим запитанням звертаюсь до директора фірми з питань економіки Марії Оленич.
– На моє переконання, за всі останні роки міська влада зробила все, щоб Мукачево було таким, яким ми сьогодні його бачимо, але, даруйте, майже нічого не зробила для того, щоб і його мешканці по справжньому долучилися до цієї справи. Ми працюємо в місті півроку і за цей час у цьому переконалася, зрештою, можемо побачити на знімку, де сміття викидають не в наші контейнери, а де випало. Доходить до того, що на вул. Ударників ми виявили в контейнерах гній із свинарників. Про що говорити? Повертаюся до культури населення. Якщо пишатися, хвалитися чистотою рідного міста, то вони серед перших, а якщо щось для цього зробити, то їх і не видно. Прикро було почути і таке: мешканці записали номери машини, власник якої викинув сміття не встановленому місці, і подзвонили в міліцію. А їм відповіли, нехай звертаються в «АВЕ Мукачево». Тут, на мою думку, резонним є твердження, що один у полі не воїн.
Реклама– Сьогодні маємо такий серйозний важіль впливу на порушників як адміністративні стягнення, приміром, юридичну особу можна оштрафувати на 1700 гривень, фізичну на 850. Чому, на Вашу думку, він так слабо застосовується?
– Посудіть самі, приходить тендітна працівниця ЖРЕПу до порушника і складає протокол, а він до неї з брутальною лайкою... На моє переконання потрібно створити самодостатню екологічну комісію з юриста, силовика, комунальника, яка б мала повноваження накладати адмінстягнення. Її обґрунтовані рішення ніхто б не міг, як це нині нерідко трапляється, оскаржити через суд чи прокуратуру. Через високі штрафи цей орган міг би бути самодостатнім.
Реклама– А наскільки прибуткове ваше підприємство?
– На жаль, збиткове. На сьогодні з більш як 9 тисяч абонентів приватного сектору з нами уклали договори 4 302 особи, а в комунальному секторі з 19 414 абонентів – 12 501. Загалом тільки 62,53 відсотки абонентів уклали з нами договори. Приміром, відмовляються укладати з нами договори на вивезення твердих побутових відходів такі юридичні особи, як ТзОВ «Закарпатєвротранс-2», фабрика «Ілона»,ВАТ «Мукачівський консервний завод», магазини фірми «Беатриса» й десятки інших магазинів та закладів громадського харчування (Марія Дмитрівна подає список на двох аркушах). Хіба у них немає відходів, куди вони їх дівають? Маємо збитки й через часті поломки автомобілів, бо контейнери забиті будівельними відходами й тому непідйомні. Радує, що міський голова Золтан Золтанович Ленд'єл підтримав нашу пропозицію розробити і винести на сесію міської ради. Положення про обов'язкове укладання з нами договору фірми чи приватника, які виконуватимуть ремонтно-будівельні роботи.