Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Нашестя комарів спостерігають жителі Мукачівського району

Нашестя комарів спостерігають жителі Мукачівського району
Наявність кількох водойм та лісів на околиці Кольчина, а також безпосередня близькість до райцентру сприяє великому напливу сюди відпочивальників у вихідні дні. Однак останнім часом любителі природи...

Наявність кількох водойм та лісів на околиці Кольчина, а також безпосередня близькість до райцентру сприяє великому напливу сюди відпочивальників у вихідні дні. Однак останнім часом любителі природи вельми розчаровані: їх повсюдно атакують хмари комарів. Вони такі надокучливі, що люди не можуть дати собі ради. Жалять ці кровопивці і городників, які обробляють земельні наділи. «Я живу тут усе своє життя, — скаржиться пенсіонерка Ганна Миколаївна, — однак такого нашестя комах ніколи не спостерігала. Минулого тижня підгортала картоплю поблизу потічка. У якусь мить на мене насунула хмара комарів. Вони позалазили у ніс, очі, жалили в усі відкриті частини тіла. Я не знала, що робити, й була змушена повернутися додому». Неабияк набридли комахи й численній групі мукачівських рибалок, котрі облюбували береги річок Латориця та Визниця. Чоловіки скаржаться, що від комах їм немає життя, і якщо так триватиме й далі, то з улюбленим заняттям доведеться розпрощатися до кращих часів. Потерпають й любителі відпочинку біля річки. Скупатися та позасмагати через напади цієї нечисті наразі ніяк.

ВІДЕО ДНЯ

Кандидат біологічних наук Григорій Малиновський, який відпочиває на Мукачівщині, згодився прокоментувати ситуацію: «Вологий клімат сприяє розмноженню комарів. Саме цієї пори, коли дощ безперестанку йшов кілька днів поспіль, а температура повітря залишалася високою, виникли ідеальні умови, що послужили збільшенню їхньої кількості». На запитання, а як же боротися з цією напастю, учений зауважив, що, зазвичай, на великих водоймах комарів отруюють. Однак усі водойми та болота обробити хімікатами неможливо. До того ж ці речовини погано впливають на наше довкілля і не завжди виявляються ефективними. На півдні України, зокрема на Херсонщині, є один із видів риб, котрі харчуються винятково комарами, тому там боротися з ними допомагають ці водні істоти. Поїдають охоче кровопивців і жаби та ластівки. А ось у містах протидіяти їм значно важче. За словами пана Григорія, щоб уберегтися від цієї напасті, треба найперше на вікні встановити спеціальну москітну сітку. На підвіконник варто поставити вазон із томатами або ж пучок евкаліпту, м'яти чи гвоздики. Ці рослини відлякуватимуть комарів, бо вони не переносять їхніх запахів. Якщо виходите з дому, то змажте відкриті частини тіла спеціальними протикомариними засобами, які можна придбати в аптеках чи магазинах, де торгують парфумерією. У кімнатах на ніч можна поставити електричні фумігатори із спеціальними пластинками, які є також доволі ефективними. Одним із старих перевірених способів є застосування старого і перевіреного засобу — тройного одеколону.

Віктор Іванець, Мукачівський район

Джерело: Газета "Новини Закарпаття"

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно