У 2020 році в Закарпатті може запрацювати українсько-словацький пункт пропуску зі спільним контролем
Про такі перспективи йшлося на тринадцятому засіданні українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва. В заході взяли участь і представники Державної фіскальної служби України: Андрій Рахуба – директор Департаменту матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури ДФСУ та Сергій Дуран – начальник управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Закарпатської митниці ДФС.
ВІДЕО ДНЯЗасідання тривало два дні, 21 та 22 листопада, й проходило в Словаччині, в Земплінській Шираві, – повідомляє ДФС України в Закарпатській області.
У контексті розвитку прикордонної інфраструктури на українсько-словацькому кордоні, модернізації та реконструкції пунктів пропуску йшлося про збільшення числа пасажирів після скасування візових вимог для громадян України, відтак виникла потреба в прискоренні контрольно-перевірочних процедур на існуючих пунктах пропуску і відкритті нових.
РекламаЗа словами представників Пряшівського самоврядного краю, у рамках програми ENI Прикордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна на період 2014-2020 роки, вони подали заявку на проект з модернізації дороги II/558, в тому числі включаючи реконструкцію двох основних мостів. – Це сполучення буде готове виконувати транспортні функції в зв’язку з плановим відкриттям пункту перетину кордону «Уліч-Забрідь», – запевнили словацькі партнери.
Як розповів Сергій Дуран – начальник управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Закарпатської митниці ДФС, під час засідання комісії зазначалось: «Державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, яка ухвалена Урядом України у 2016 році, передбачено здійснення заходів щодо відкриття міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Уліч-Забрідь» на українсько-словацькому кордоні. Ми готові побудувати спільний пункт пропуску «Уліч-Забрідь» на території України при чому візьмемо на себе всі витрати пов’язані із його побудовою».
РекламаУчасники заходу домовились, що Пряшівський самоврядний край підготує і направить проект пропозицій будівництва під’їзної дороги «Уліч – державний кордон», з урахуванням питання її фінансування та часу запуску будівництва, а Україна забезпечить здійснення заходів щодо відкриття цього міжнародного пункту пропуску.
Крім того, під час засідання комісій і українська, і словацька сторони заявили, що готові погодити проект Протоколу між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про внесення змін та доповнень до Угоди між Урядом України та Урядом Словацької Республіки про пункти пропуску через спільний державний кордон стосовно запровадження пішохідного та велосипедного руху в пункті пропуску на українсько-словацькому кордоні «Ужгород – Вишнє-Нємецьке». Фахівці Закарпатської митниці ДФС зазначають, що у 2018 році здійснять в пункті пропуску «Ужгород – Вишнє-Нємецьке» необхідні інфраструктурні зміни, які дозволять здійснювати пропуск і оформлення пішоходів та велосипедистів.