Вчителів для закарпатських шкіл із мовами навчання нацменшин готуватиме філфак УжНУ
Ще у вересні, одразу після прийняття нового закону «Про освіту», в Ужгородському національному університеті розпочали роботу над імплементацією норм в освітні програми підготовки майбутніх викладачів. Стартували із розробки програми «Українська мова і література у школах з викладанням мовами нацменшин».
ВІДЕО ДНЯНаразі вже затверджено три нові світні програми, на яких зможе навчатися вдвічі більше студентів, ніж торік.
«Ми мали 45 місць, тепер маємо 90. Перша освітня програма називається «Українська мова та література в закладах загальної та середньої освіти з викладанням мовами національних меншин», друга – це «Українська мова та література та англійська мова та література», адже ми розуміємо, що в сучасному світі філолог не може бути одномовним, а третя – «Літературна творчість, документознавство та інформаційна діяльність» у розрізі спеціальності «Філологія», – розповідає Галина Шумицька, декан філологічного факультету.
РекламаТакож уже розроблено магістерську програму зі спеціальності «середня освіта» спеціалізації «Українська мова і література для шкіл з викладанням мовою національних меншин».
Як розповідає Валентина Барчан, завідувач кафедри української літератури, ця програма розрахована як на випускників бакалавратури філологічного факультету, так і на тих випускників, які закінчили інші факультети, інші спеціальності. Тобто можуть вступати на цю спеціалізацію перехресно.
РекламаТака магістерська підготовка, тривалістю 16 місяців, буде доступною також і для викладачів, що уже працюють, і передбачатиме денну й заочну форми навчання. Хорошими спеціалістами, кажуть в університеті, зможуть стати й ті особи, які погано володіють українською мовою при вступі. Докладніше – у сюжеті.