Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Адвокатура України наполягає на збереженні чинної моделі адвокатського самоврядування

Адвокатура України наполягає на збереженні чинної моделі адвокатського самоврядування

ВІДЕО ДНЯ

8 лютого відбулося розширене засідання Ради адвокатів України. Серед питань, що обговорювалися, була критична ситуація, що склалася навколо підготовки законопроекту "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Нагадаємо, що обурення адвокатської спільноти України викликає кулуарно розроблений профільний законопроект, у якому не враховані пропозиції регіональних органів адвокатського самоврядування та Національної асоціації адвокатів України.

Адвокатура України наполягає на врахуванні позиції регіональних органів адвокатського самоврядування та Національної асоціаціації адвокатури України по всьому комплексу питань стосовно реформування цього правозахисного органу, – повідомляє прес-служба Ради адвокатів Закарпатської області. Підготовано власний законопроект, на прийнятті якого ми наполягаємо. Також вважаємо, що будь-який профільний законопроект, що стосується адвокатської діяльності, повинен пройти через його аналіз Венеціанською комісією. Представники регіональних адвокатур у Раді адвокатів України та керівники регіональних органів адвокатського самоврядування були одностайні у наступному. Їх позицію тезисно сформулював Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош.

Реклама

1. Вважаємо, що чинна модель адвокатського самоврядування, як по виборчій процедурі її формування, так і по функціонуванню, у тому числі балансі повноважень та їх розпреділенні між регіональними та загальнонаціональними органами адвокатського самоврядування, відповідає європейським стандартам, інтересам адвокатської спільноти, є цілком ефективною, що доведено часом.

2. За жодних обставин є не тільки не доцільним, а навіть кроком у вчора і ретроградним, заміна конференцій за квотним принципом на так звані конференції, які по суті є загальними зборами адвокатів регіону, але термінологічно невірно визначені у законопроекті, як конференції, що суперечить самому понятійному апарату цього терміну, при яких легітимними рахуватимуться такі, які проведені за участю всього лиш п’яти, або десяти відсотків від кількості адвокатів у залежності від кількісного складу адвокатів регіону.

Реклама

3. Різко критичної оцінки потребує спроба по суті федералізація адвоктатури України зі створенням практично незалежних регіональних реєстрів, ліквідація всіх працюючих сьогодні органів адвокатського самоврядування і заміна їх на нову абсолютно нефункціонабельну, неефективну і навіть таку, яку буде важко сформувати, внаслідок недосконалості запропонованої в цьому законопректу виборчої моделі, нову систему органів адвокатського самоврядування.

4. Вважаємо, що є вкрай неприпустимим прийняття обговорюваного профільного законопроекту у такій редакції, зокрема в розділі, що стосується органів адвокатського самоврядування. Наша позиція є категоричною в тому, що у нас сформовані нещодавно обрані на п’ятирічний термін легітимні органи адвокатського самоврядування, які повинні цю каденцію працювати в межах їх компетенції та розподілу балансу повноважень, визначених чинним Законом "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Наразі, оскільки він створює ефективну модель адвокатського самоврядування, законодавчих змін, тим більше поспішного характеру, розділ, що визначає формування і діяльність органів адвокатського самоврядування, не потребує. Ми маємо відстояти свою позицію всіми рішучими, навіть радикального характеру засобами, щоб нас влада почула, оскільки мова йде про долю вітчизняної адвокатури, її незалежність, самоврядність та самостійність, її європейський вибір.

По закінченню засідання Ради адвокатів України відбулася спільна нарада членів Ради адвокатів України та керівників регіональних органів адвокатського самоврядування. Головою цієї наради обрано Олексія Фазекоша, а секретарем – Вікторію Гайворонську. В результаті наради при одноголосному голосуванні було прийнято резолюцію, текст якої буде оприлюднено та доведено до всіх компетентних осіб та органів, керівництва держави, парламентаріїв та інформовано відповідні європейські інституції.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно