Життя   • 11 березня 2018 року, 09:48609 ВІДЕО

На Закарпатті збільшується кількість хворих на ниркову недостатність

На Закарпатті збільшується кількість хворих на ниркову недостатність

Ініціатива всесвітнього дня нирки прийшла від Міжнародних нефрологічних фундацій. Лікарі нефрологи закликають інформувати населення про небезпеку захворювання нирок, яка посідає восьме місце в світі серед хвороб з летальними наслідками.

Хронічна хвороба нирок належить до так званих мовчазних вбивць. Вона може протягом тривалого часу зовсім себе не проявляти, але прогресуючи часто веде до летальних наслідків. Як розповідають лікарі, зазвичай людина насторожується коли відчуває біль в організмі. Виявити захворювання можна тільки при повному медичному огляді зокрема лабораторним аналізам.

Згідно статистики у світі близько 12 відсотків населення хворіє на хронічну хворобу нирок. В Закарпатській області на обліку сьогодні перебуває 2164 хворих з вираженою та тяжкою стадіями. З них 299 хворих змушені підтримувати життя завдяки нирковій замісній терапії та ще 244 проходять програмний гемодіаліз.

Закарпаття займає лідируючі позиції в Україні за кількістю відділень амбулаторного гемодіалізу. В області їх сьогодні вісім. Аби не стати жертвою хронічної хвороби нирок, медики наголошують почати із загальнодоступних методик її виявлення, а саме аналізу крові, сечі, або ж ультразвукового дослідження нирок. Виявлення захворювання на ранній стадії дає можливість повністю вилікуватись або ж продовжити повноцінне життя на десятки років, без потреби застосування нирковозамісної терапії.

Детальніше – у відеосюжеті "М-Студіо".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів