Життя   • 23 березня 2018 року, 14:45315

Художні колективи, спортивні команди та підприємці активно готуються, щоб гідно презентувати Ужгород на Днях України в Кошице

Сьогодні, 23 березня, в Ужгородській міській раді відбулася прес-конференція щодо участі Ужгорода в проведенні традиційних Днів України в словацькому місті Кошице. Із журналістами спілкувалися Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, уповноважений представник з питань розвитку транскордонної співпраці Кошице з Україною Едуард Бураш та директор Кошицького культурного центру Ян Ковач.

«Сьогодні ми проводимо зустріч у рамках підготовки до Днів України у місті Кошице, які проходитимуть з 19 по 26 квітня. Наше місто представлятимемо 20 і 21 квітня. Зараз художні колективи, спортивні команди, підприємці активно готуються, щоб гідно презентувати Ужгород. Наші міста плідно співпрацюють і я радий з того, що немає ніяких непорозумінь, конфліктних ситуацій, а тільки дружні, партнерські стосунки, які намагаємося розвивати і надалі. До речі, у 2018-му виповнюється 25 років із дня підписання угоди про партнерство між Ужгородом та Кошице», - розповів міський голова Богдан Андріїв.

Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта зазначив, що Ужгороду пощастило, оскільки 25 років тому було підписано договір про співпрацю з одним із найбільш динамічних, культурних міст Словаччини – Кошице, яке має великий потенціал у різних сферах. «Що стосується Генерального консульства, зробимо все залежне від нас, аби допомогти технічно чи в будь-якому іншому плані, щоб все пройшло на хорошому рівні і учасники із Закарпаття почувалися добре в Кошице», - сказав пан Мірослав.

Детальніше розповів, як проходитимуть Дні України 2018, що відбудуться вже вчетверте, уповноважений представник з питань розвитку транскордонної співпраці міста Кошице з Україною Едуард Бураш. Зокрема, розпочнуться вони 5 квітня в Культур-парку вернісажем виставки «Edelweiss. Фантомне-прекрасне», який організовує Мистецький центр «Галерея Ілько». «У Кошице виставка буде представлена вперше, це роботи митців, життєвий шлях яких пов’язаний з Ужгородом», - зазначив Едуард Бураш.

У наступні дні учасники зможуть відвідати програми міста Ужгорода в Кошице, концерти та спортивні змагання молодіжних колективів та окремих учасників з інших українських міст – Вінниці, Нової Каховки, Мукачева. Загалом будуть проведені культурні та громадські заходи, спортивні програми, різні майстер-класи, а також конференції, дискусійні форуми тощо.

Також у рамках проведення Днів України у місті Кошице, відбудеться «Чехословацький вечір…або 100 років по…», де з нагоди 100-річчя від дня народження Чехословаччини виступлять творчі колективи з Чехії, Словаччини та України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів