Життя   • 3 квітня 2018 року, 16:58514

За добу в області зареєстрували 22 факти добровільної здачі зброї

На початок місячника добровільної здачі зброї закарпатці відреагували активно і почали звертатися до поліції з наміром здати незареєстровані арсенали. Тільки за 2 квітня до поліцейських відділків області надійшло 22 такі заяви.

Більшість закарпатців приносять до відділків рушниці, які перейшли їм у спадок. У подальшому заявники виявили бажання переоформити зброю на себе. За статистикою, складеною протягом 2 квітня, рекордсменом за кількістю виданої добровільно зброї стала Рахівщина. Керівництво місцевого товариства передало поліції 10 гладкоствольних рушниць під час одного звернення.

На другому місці за кількістю виданої зброї опинилася Тячівщина. Тут зареєстровано 6 відповідних звернень. До місцевого відділу поліції здали зброю два мешканці селища Солотвино, а також жителі сіл Великі Лази, Вільхівці, Петрушів та Велика Уголька. П’ятеро осіб звернулися до правоохоронців з проханням переоформити видану ними зброю на їх ім’я.

Читайте також:  У водія знайшли зброю, набої до неї та наркотики. Чоловік переконує, що це йому "подарували у Мукачеві"

Замикають трійку лідерів за кількістю виданої у добровільному порядку зброї Хустщина і Перечинщина. Тут, як повідомили у відділі комунікації поліції Закарпатської області, зареєстровано по 5 фактів видачі вогнепальної зброї.

На Хустщині із заявою про бажання видати добровільно для подальшого переоформлення документів на ім’я заявника звернулися мешканці сіл Монастирець, Стеблівка, Забрідь і Ракош. Зброю у чоловіків вилучили. Заявникам надали перелік документів, які необхідні для перереєстрації.

Мешканці ж Перечинщини здебільшого зброю здавали для знищення. З таким проханням до правоохоронців звернулися мешканці сіл Тур’я Поляна, Зарічево і Дубриничі. Тим часом мешканець Сімера звернувся до поліції із заявою про необхідну реєстрацію гладкоствольної рушниці, яка перейшла йому у спадок від близького родича.

Читайте також:  Журналісти порахували, у кого з нардепів найбільше зброї: перше місце за обранцем із Закарпаття

Крім того, щоб не переходити рамки законодавства, до поліції з гладкоствольною гвинтівкою прийшов мешканець села Підполоззя, що на Воловеччині. Чоловік здав зброю, на яку мав дозвіл. Проте, оскільки вже тривалий час його гвинтівка не використовувалася через технічну несправність, продовжувати дію дозволу він не захотів. Гвинтівку вилучили.

З аналогічними заявами про добровільну видачу зброї також звернулися  двоє мукачівців, житель смт. Великий Березний та мешканець воловецького Підполоззя.

Нагадаємо, в області триває місячник добровільної здачі зброї. Люди, які до 30 квітня добровільно звернуться до поліції для здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів