Життя   • 5 квітня 2018 року, 08:331014 ВІДЕО

Мукачівка Ірина Галай збирається встановити нове неймовірне досягнення

Мукачівка Ірина Галай збирається встановити нове неймовірне досягнення

Вона знову зібралася в гори. Українка, яка підкорила найвищу в світі вершину Еверест, готується до нової моторошної висоти. Тепер Ірина Галай хоче підкорити понад вісім із половиною тисяч метрів без кисневої маски. Критичною для людини вже є навіть шеститисячна висота. 

Головний талісман Ірини – її льодоруб. На нове випробування дівчина пакує це знаряддя одним із перших. Її нова мета – не вкладається в голові досвідченим альпіністам, навіть після рекорду дворічної давності.

У 2016-ому Ірина стала першою в історії українкою, яка підкорила найвищу в світі вершину у вісім тисяч вісімсот сорок вісім метрів – гору Еверест.

Нинішня ціль на триста п’ятдесят метрів хоч і нижча, але складніша в десятки разів.

«Якщо, не дай Бог, хоч якийсь вітерець пройде, то це вже може бути причиною, щоб не підніматися на вершину», – каже дівчина.

Ірина намагається прорахувати все до найменших дрібниць. Хоча й не приховує, що спеціальні взуття та одяг там лише збережуть тепло. Головна її боротьба буде із собою.

Уже на висоті в 6 тисяч метрів через постійні вітер, холод і найголовніше – розріджене повітря – організм починає працювати на виснаження. Спеціальний кисень у балонах у таких випадках допомагає альпіністам не втрачати контроль над думками і вчинками. Ірина йде без них.

«Люди ставлять постійно перед собою цілі і йдуть до нових висот. Тому і я постійно ставлю собі нові планки і хочу випробувати свій організм ще більше», – каже Ірина.

Читайте також:  Мукачівка Ірина Галай: "Я була впевнена, що стану першою українкою, яка підкорить Еверест"

Свою нинішню вершину дівчина побачила саме з Евересту – це гора Лходзе поруч. Вона буде не першою в світі підкорювачкою. Однак те, наскільки це небезпечно, нагадує страшна статистика – майже триста загиблих підкорювачів.

«Це гори. Вони манять. Це нереальна енергетика. Я обожнюю їх просто. Я розумію, що це небезпечно, але все небезпечно», – додає дівчина.

З особливостей підготовки – бокс, кросфіт і біг. Щоправда останній не в звичних кросівках, а в альпіністському взутті.

Кожен чобіт майже по три кілограми. А ще, як справжня дівчина, навіть на критичній висоті Ірина каже, що не забуватиме дбати і про вроду.

«Те, що дуже близько знаходиться сонце – ультрафіолет сильний, плюс мороз, плюс вітер – це все дуже шкодить…», – розповідає Іра.

Усе що залишається рідним та друзям нині - це підтримувати Ірину. Адже численні вмовляння та відмови під час минулого сходження не допомогли. Підкорила і повернулася рекордсменкою. Те, що так буде і нині – сумнівів не має. Українка вирушає вже за два дні. 

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів