Життя   • 12 квітня 2018 року, 11:012533 ВІДЕО

Мукачево чи Ужгород: у мережі суперечка через неофіційну столицю сакур

Мукачево чи Ужгород: у мережі суперечка через неофіційну столицю сакур

Відомий закарпатський історик та краєзнавець, професор УжНУ Федір Шандор прокоментував рішення колег-експертів щодо визнання саме Мукачева – міста закарпатської сакури.

Нагадаємо, за рішенням туризмознавців та краєзнавців Закарпаття Ужгород перестав бути столицею сакур Закарпаття. В обговоренні туризмознавців вказувалася і головна причина того, що Ужгород втратив статус столиці сакур в Закарпатті – влада міста минулого року вирішила зрубати кілька десятків найкращих сакур в Ужгороді. При цьому так звані "фахівці" вказували на те, що сакури потрібно зрубати, бо вони хворіють. Громадськість переконувала, що це не фруктові дерева і мова не про те, щоб збирати врожаї і якщо дерево цвіте, то нехай і надалі виконує виключно декоративну функцію. 

Щоправда, мер Ужгорода Богдан Андріїв переконує, що цей статус за обласним центром залишається і надалі. Серед аргументів Богдан Андріїв навів той факт, що на початок 2017 року в обласному центрі було кілька тисяч сакур. У той же час, мер Ужгорода пояснив, чому мерія вирішила зрубати сакури в центральній частині міста в мікрорайоні "Галагов". Все через законодавчі директиви, згідно з якими "вікова межа експлуатації деревних і чагарникових рослин у зелених насадженнях населених пунктів становить для швидкоростучих дерев (до яких відноситься сакура) 45 років для вулиць, проїздів, площ та 70 років для скверів та парків". Щоправда, Андріїв уточнив, що є винятки для дерев, щодо вікового цензу, якщо вони становлять якусь історичну цінність і пов’язані з історичними подіями. Якщо такі дерева не несуть загрози, то їх можна не рубати.

І ось мерія Мукачева поширила коментар професора Шандора з поясненням, чому статус столиці закарпатських сакур перейшов до Мукачева. 

"... Бо саме у Мукачеві знаходиться найдовша алея сакур на вулиці Ужгородській – 1371 метр. Бо саме тут є унікальне дерево сакури, яке має свій "ритм" цвітіння і вже отримала назву "шалена сакура". І саме в Мукачеві знаходиться найстаріша сакура в Закарпатті на вулиці Філатова", – пояснюють у дописі. 

Джерело: ПроЗак
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів